„Trzeba by było to zsumować” – Szef KSW o zarobkach Adriana Bartosińskiego

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated
Adrian Bartosiński. Fot. KSW

Niedługo ma dojść do spotkania zespołu Adriana Bartosińskiego z KSW. Rozmowy mają dotyczyć spraw kontraktowych i ostatnich utarczek słownych z organizacją.

Po gali XTB KSW 95, podczas której Adrian Bartosiński pokonał Igora Michaliszyna w walce o pas wagi półśredniej, Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW nie krył rozczarowania mało efektownym przebiegiem pojedynku. Doprowadziło to do słownych przepychanek między Adrianem a organizacją, w których pojawiły się też kwestie finansowe. W rozmowie z Martinem Lewandowskim dla kanału Klatka po Klatce Artur Mazur powiedział:

– W ostatnim wywiadzie z Adrianem rzuciłem mu kilka stawek, jakie zawodnicy dostawali za walki o pas w polskich organizacjach i w jednej zagranicznej. Jeśli chodzi o Polskę to było 15 tysięcy, 30 tysięcy za walkę. Jeśli chodzi o jedną z czołowych organizacji na świecie to było 25 tysięcy dolarów, plus 25 tysięcy dolarów w przypadku zwycięstwa.

Na te słowa Martin Lewandowski odpowiedział:

– Mogę powiedzieć, że Adrian dostaje więcej niż wszystko, co wymieniłeś. Pewnie trzeba by było to zsumować.

W roku 2023 Adrian Bartosiński znokautował Artura Szczepaniaka i wywalczył mistrzowski tytuł KSW. Do pierwszej obrony tytułu doszło w grudniu roku 2023, kiedy to „Bartos” stanął do rywalizacji w obronie pasa z podwójnym mistrzem KSW Salahdine’em Parnasse’em. Starcie rozegrało się na dystansie pięciu rund i Bartosiński wyszedł z niego jako zwycięzca. Była to pierwsza walka Bartosińskiego w KSW, która zakończyła się na kartach sędziowskich.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Mobile Sliding Menu