„Pieniądze są jednak istotne” – Szymon Kołecki o kolejnych walkach w MMA

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated
szymon-kołecki
Szymon Kołecki. Fot. KSW

Szymon Kołecki wrócił do pełnej sprawności po kontuzjach, które trapiły go w ostatnim czasie i planuje ponownie zawalczyć. Jeśli miałby stoczyć pojedynek w tzw. organizacji freakowej, oczekiwałbym bardzo wysokiego wynagrodzenia.

Szymon Kołecki ma za sobą bogatą karierę w podnoszeniu ciężarów. Pięć razy był mistrzem Europy i dwa razy wicemistrzem świata. Największe tryumfy święcił jednak na igrzyskach olimpijskich – w Sydney wywalczył srebro, a w Pekinie złoto. W ostatnich latach rywalizował jednak w MMA walcząc dla organizacji KSW. Szymon Kołecki w okrągłej klatce KSW stoczył cztery pojedynki i wszystkie wygrał. Ostatni raz bił się w lipcu 2021 roku roku i pokonał Akopa Szostaka. Później jednak rozstał się z KSW i nie powrócił już do klatki z powodu kontuzji. W rozmowie z Antonim Partumem dla serwisu kanalsportowy.pl Kołecki powiedział, że wrócił już do pełnych treningów MMA i w drugiej połowie roku chciałby stoczyć kolejny pojedynek. Zapytany o to czy stoczyłby walkę dla tzw. organizacji freakowych za 700 tysięcy złotych odparł:

– Nie. Ale nie będę też hipokrytą, który powie, że nigdy nie zawalczy dla freakowej federacji, bo pieniądze są jednak istotne. 700 tysięcy złotych otrzymują jednak tam zawodnicy, którzy nie są, jak by to powiedzieć, do końca sprawni fizycznie oraz intelektualnie, więc ja oczekiwałbym znacznie większej stawki. Biedny nie jestem, więc nie chciałbym niszczyć swojego wizerunku i łamać swoich zasad dla takiej kwoty. Są jednak oferty, których po prostu nie wypada odrzucić. Ale mam nadzieję, że nie otrzymam takiej oferty. Serio.

Kołecki powiedział również, że w kolejnym starciu może bić się dla KSW lub dla Babilon MMA.

Szymon Kołecki ma już za sobą jedenaście walk – w tym dziesięć zwycięskich – na zasadach MMA. W klatce KSW pokonał takich rywali jak Mariusz Pudzianowski, Damian Janikowski czy Martin Zawada.

You may also read!

paweł pawlak

Paweł Pawlak: „Ode mnie samego będzie prawie z 600 osób”

Paweł Pawlak. Fot. KSW Podczas lipcowej gali w Łodzi Paweł Pawlak, mistrz wagi średniej, stanie do

Read More...

ALMMA 243 Pyrzyce

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia, które odbędzie się pod koniec maja.  Po raz pierwszy na zawody Amatorskiej

Read More...

Jan Błachowicz wesprze Panthers Wrocław

Jan Błachowicz dołącza do Panthers Wrocław – klubu futbolu amerykańskiego reprezentującego Polskę w prestiżowych rozgrywkach European League of Football.

Read More...

Mobile Sliding Menu