„Najdroższy wyjazd w życiu” – Kaczmarczyk o obozie w USA

In Zarobki, Zawodnicy On
patryk kaczmarczyk
Patryk Kaczmarczyk. Fot. KSW

Patryk Kaczmarczyk szykuje się do walki o tymczasowy pas wagi piórkowej. Polak część obozu przygotowawczego spędził w USA, w jednym z najlepszych klubów MMA na świecie.

Podczas gali XTB KSW 94 dojdzie do walki o tymczasowy pas wagi piórkowej pomiędzy Robertem Ruchałą, numerem jeden rankingu tej kategorii wagowej, a Patrykiem Kaczmarczykiem, zajmującym drugie miejsce w zestawieniu. Przygotowując się do tego boju Patryk wyruszył na pięć tygodni do USA, gdzie na Florydzie trenował z najlepszymi zawodnikami w klubie Kill Cliff FC. W rozmowie dla KSW powiedział:

– Przepiękne miejsce do trenowania – przyznaje Patryk. – Świetna atmosfera i cała ekipa trenująca. Pięknie spędzone pięć tygodni. Bardzo mocne sparingi z chłopakami. Dużo wniosków wyciągniętych.

Będąc gościem programu Klatka po klatce Patryk dodał również:

– Na pewno najdroższy wyjazd w całym moim życiu, ale nie było tak źle, jak myślałem, że będzie. Nie chcę mówić o dokładnych sumach, ale gdzie musisz szacować, że na taki pięciotygodniowy obóz musisz trzy dyszki mieć. Trzydzieści tysięcy złotych musisz wydać na taki obóz.

Patryk miał okazję trenować między innymi z Wilsonem Varelą, który przybył do klubu na sparingi przed walką z Marianem Ziółkowskim, do której doszło na gali XTB KSW 93 w Paryżu.

– Na maj szykuje się mega forma. Jest naprawdę dobrze – mówi Patryk. – Wiem, że nie mogę zawieść, muszę przywieźć pas do Radomia. Obóz w USA dołożył mocną cegiełkę i jestem gotowy. Po powrocie ze Stanów doszlifowuję formę w Radomiu z trenerem Germanem w RKT Radom. Widzimy się z Gdańsku.

Patryk Kaczmarczyk rywalizuje w KSW od roku 2021. W tym czasie stoczył siedem pojedynków, z których pięć wygrał. Po efektownych bojach pokonał Michała Sobiecha, Michała Domina, Pascala Hintzena i Daniela Tărchilę, musiał jednak uznać wyższość Roberta Ruchały i Dawida Śmiełowskiego. W ostatnim starciu w pięknym stylu zwyciężył z Danielem Rutkowskim.

Teraz Patryk po raz drugi w karierze stanie do rywalizacji z Robertem Ruchałą i zapowiada, że liczy na efektowne skończenie rywala, zrewanżowanie się za pierwszą przegraną w KSW i zdobycie pasa. Do pojedynku dojdzie już 11 maja w Ergo Arenie.

You may also read!

paweł pawlak

Paweł Pawlak: „Ode mnie samego będzie prawie z 600 osób”

Paweł Pawlak. Fot. KSW Podczas lipcowej gali w Łodzi Paweł Pawlak, mistrz wagi średniej, stanie do

Read More...

ALMMA 243 Pyrzyce

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia, które odbędzie się pod koniec maja.  Po raz pierwszy na zawody Amatorskiej

Read More...

Jan Błachowicz wesprze Panthers Wrocław

Jan Błachowicz dołącza do Panthers Wrocław – klubu futbolu amerykańskiego reprezentującego Polskę w prestiżowych rozgrywkach European League of Football.

Read More...

Mobile Sliding Menu