Szef UFC: „Netflix jest spóźniony w tej grze”

In Media, Umowy telewizyjne On

Umowa dotycząca współpracy telewizyjnej pomiędzy UFC a ESPN dobiega końca. Dana White, szef UFC, nie wyklucza, że rozmowy dotyczące nowej współpracy będą prowadzone również z Netflixem.

Umowa dotycząca transmisji gal UFC z ESPN kończy się w 2025 roku. Dana White, szef UFC, powiedział niedawno, że rozmowy dotyczące ewentualnego przedłużenia współpracy rozpoczną się zapewne już w okolicach połowy roku. Szef UFC nie wyklucza też rozmów z innymi podmiotami, w tym z platformą Netflix, która niedawno ogłosiła, że będzie transmitować bokserską walkę Mike’a Tysona z Jakiem Paulem. Podczas niedawnej konferencji prasowej Dana White został zapytany o ten ruch Netflixa.

– Moim zdaniem Netflix powinien był wejść w transmisję wydarzeń sportowych lata temu. Są spóźnieni w tej grze, ale są też na rynku poważną siłą, jeśli spojrzy się na liczbę domostw, do których docierają na całym świecie.

Dana White dodał również:

– Wielkie firmy streamingowe rosną, stają się coraz większe i muszą wejść w transmisję sportu na żywo. Jestem pewny, że będziemy rozmawiać z każdym.

Jeden z analityków z Wall Street, cytowany przez serwis MMA Fighting, przyznał że wartość kolejnej umowy telewizyjnej UFC może wzrosnąć do ponad 3 miliardów dolarów. Jest to ponad dwukrotnie więcej niż wartość aktualnego kontraktu z ESPN. Aktualnie serwis ESPN+ może pochwalić się o ponad 26 milionami subskrybentów.

You may also read!

almma

ALMMA 241 Lądek Zdrój

Amatorska Liga MMA wraca z kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się na Dolnym Śląsku. 20 kwietnia 2024 r. zapraszamy do Lądka

Read More...

UFC 300: Pereira vs Hill – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 300: Pereira

Read More...

Salahdine Parnasse: „Myślę, że hala będzie wypełniona po brzegi”

Salahdine Parnasse. Fot. KSW Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi lekkiej i piórkowej, już 6 kwietnia stanie

Read More...

Mobile Sliding Menu