„Rozmowy były dosyć intensywne” – Michał Materla wypełnił kontrakt z KSW

In Kontrakty, Zawodnicy On
Michał Materla. Fot. KSW

Michał Materla w miniony weekend stoczył kolejną walkę w organizacji KSW. Było to jego ostatnie starcie w kontrakcie z polską marką.

W drugiej walce wieczoru gali XTB KSW 92, która odbyła się 16 marca w Gorzowie Wielkopolskim, Piotr Kuberski, numer trzy rankingu tej wagi, zmierzył się z byłym mistrzem, a dziś numerem pięć, Michałem Materlą i rozbił go już w pierwszej rundzie pojedynku. Po starciu Maciej Kawulski, jedne z szefów KSW, przyznał w rozmowie z Arturem Mazurem dla kanału Klatka po klatce, że dla Michała była to ostatnia walka w kontrakcie.

– Tak, ta walka była ostatnia w kontrakcie. O tym co dalej rozmawialiśmy już chwile przed zakończeniem tego kontraktu.

Na razie nie wiadomo jak potoczyły się rozmowy, ale Materla jeszcze przed ostatnią walkę przyznał, że:

– Rozmowy były dosyć intensywne.

Natomiast Martin Lewandowski, drugi z szefów KSW, również w rozmowie dla kanału Klatka po klatce stwierdził:

– Michał jest bijącym sercem KSW i to jest zawodnik, którego nie wyobrażam sobie, że bije się gdzieś indziej. Dla mnie odejście Michała odebrałbym nawet nie z dużym poczuciem straty, ale depresji wręcz. Dla mnie to jest zawodnik, który u nas powinien zakończyć karierę.

Michał jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Polsce. W MMA debiutował w 2003 roku, a na swoim koncie ma 44 stoczone pojedynki. W białym ringu i okrągłej klatce walczył już 31 razy – najwięcej ze wszystkich zawodników KSW. W roku 2012 zdobył mistrzowski pas wagi średniej i obronił go cztery razy. Szczeciński Berserker aż 25 pojedynków wygrał przed czasem. Trzynaście razy poddawał swoich rywali, a dwanaście razy posyłał ich na deski.

You may also read!

almma

ALMMA 241 Lądek Zdrój

Amatorska Liga MMA wraca z kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się na Dolnym Śląsku. 20 kwietnia 2024 r. zapraszamy do Lądka

Read More...

UFC 300: Pereira vs Hill – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 300: Pereira

Read More...

Salahdine Parnasse: „Myślę, że hala będzie wypełniona po brzegi”

Salahdine Parnasse. Fot. KSW Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi lekkiej i piórkowej, już 6 kwietnia stanie

Read More...

Mobile Sliding Menu