Marcin Wójcik: „To jest dla mnie chyba najlepszy moment w karierze”

In Walki i historie, Zawodnicy On

Marcin Wójcik, były pretendent do tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej, będzie jednym z czterech uczestników turnieju tej kategorii wagowej, który zostanie rozegrany podczas gali XTB KSW Epic.

Marcin Wójcik, numer trzy rankingu wagi półciężkiej, w listopadzie zeszłego roku wrócił do KSW, w efektownym stylu znokautował Henrique da Silvę i został za to wyróżniony bonusem. Przed zbliżającym się turniejem Marcin nie kryje, że również w nim chciałby wygrywać efektownie.

– Nie ukrywam, że po moich dwóch ostatnich walkach trochę apetyt wzrósł na nokauty i całkiem możliwe, że w kolejnych pojedynkach też będę do tego dążył.

Cały turniej wagi półciężkiej, półfinały i finał, zostanie rozegrany jednego wieczoru. Będzie to powrót do dawnych lat, kiedy to właśnie turniejowa formuła była często wykorzystywana podczas gal KSW.

– Nawet się ucieszyłem, gdy usłyszałem, że będzie to turniej – mówi Marcin. – Byłem zadowolony, bo lubię poznawać, doświadczać nowych rzeczy. To mnie zmotywowało jeszcze bardziej do tego, żeby przygotować się na sto procent. Wchodzimy w to i robimy swoje. To jest dla mnie chyba najlepszy moment w karierze i chcę go wykorzystać.

Gala XTB KSW Epic będzie wyjątkowym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW. Będzie to powrót do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, co podoba się Marcinowi.

– Koncepcja przedstawienia wszystkich stylów walki jest dla mnie świetnym pomysłem. Jestem jednym z nielicznych pewnie zawodników, którzy pamiętają te pierwsze turniej, w których wychodziliśmy do walki ubrani w różne stroje i prezentowaliśmy pojedyncze płaszczyzny walki. Teraz już tego nie ma. Teraz wszyscy są wszechstronni, ale sama koncepcja jest naprawdę świetna i dla mnie jest to powrót do starych dobrych czasów.

Marcin Wójcik jest byłym pretendentem do tytułu wagi półciężkiej KSW. W ostatnich latach z sukcesami rywalizował w organizacji FEN i Gladiator Arena, gdzie zdobył mistrzowskie pasy. Wygrał też walkę pod skrzydłami amerykańskiej marki Professional Fighters League i dziś jest na fali pięciu zwycięstw z rzędu. Marcin stoczył do tej pory 27 pojedynków, z których dziewiętnaście wygrał. Siedemnaście razy tryumfował przed czasem, jedenaście razy posyłał rywali na deski, a sześć razy zwyciężał przez poddanie.

W pierwszej walce turniejowej Marcin Wójcik zmierzy się z Rafałem Haratykiem. Do pojedynku dojdzie 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu