„Teraz gaża obu panów będzie wyższa” – Szef KSW o gali Epic i zarobkach

In Biznes, Projekty On
Martin Lewandowski. Fot. instagram.com/martinlewandowski
Martin Lewandowski. Fot. instagram.com/martinlewandowski

Organizacja KSW szykuje się do gali XTB KSW Epic. Będzie to nie tylko dodatkowe wydarzenie zaplanowane przez KSW na ten rok, ale również gala z najdroższą walką w historii organizacji. 

Gala XTB KSW Epic będzie wyjątkowym, trzynastym wydarzeniem zaplanowanym na rok 2024 przez KSW. Będzie to powrót do korzeni konfrontacji różnych stylów walki, z których wyewoluowało dzisiejsze MMA. Przed zbliżającym się wydarzeniem Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW, w rozmowie dla Super Expressu przyznał, że trudno byłoby przygotować jeszcze jakąś jedną dodatkową galę w tym roku bez rozbudowania struktur firmy.

– W tym roku zrobimy rekordową liczbę gal, bo aż 13. Cała maszyna jest dobrze naoliwiona, ale przy tylu eventach to ogrom pracy. Mam wrażenie, że produkcyjnie to będzie nasz sufit i gdyby trzeba było dorzucić coś jeszcze, to potrzebny byłby drugi konkretny zespół. Działamy od dawna, ale nadal pojawiają się nieprzespane noce, nerwy były i będą. Nie da się jednak tego porównać do naszych początków. Wtedy przy jednej gali potrafiłem wypalić dwie paczki fajek, wychodziłem z hali z brązowymi palcami (śmiech). Ale po 20 latach mam olbrzymią satysfakcję, że jako pionierzy MMA w Polsce i jako czołowa federacja w Europie nadal potrafimy zainteresować kibiców.

W walce wieczoru gali XTB KSW Epic dojdzie do pojedynku dwóch legend świata sportu. W bokserskim starciu zakontraktowanym na sześć rund Mamed Chalidow, największa gwiazda polskiego MMA, zderzy się z Tomaszem Adamkiem, mistrzem i pięściarską legendą ringów. Martin Lewandowski przyznał, że wypłata dla obu panów przebije kwotę wypłaty dla Mameda Chalidowa i Mariusza Pudzianowskiego, która za ich walkę miała przekroczyć 3 miliony złotych.

– Teraz ta gaża obu panów będzie wyższa. Mogę zdradzić, że w sumie Tomek i Mamed zarobią ponad 4 mln zł.

Gala XTB KSW Epic odbędzie się 24 lutego w PreZero Arenie Gliwice. W trakcie tego wydarzenia dojdzie do walk w muay thai, grapplingu czy MMA na zasadach Pride. Odbędzie się też turniej o pas wagi wagi półciężkiej. W pierwszej parze tego turnieju Rafał Haratyk, numer jeden rankingu najlepszych zawodników wagi półciężkiej KSW, zmierzy się z Marcinem Wójcikiem, numerem trzy tego zestawienia. W drugiej parze Kleber Raimundo Silva, numer pięć rankingu, stanie do rywalizacji z Damianem Piwowarczykiem , który zajmuje w zestawieniu pozycję szóstą.

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu