Mariusz Pudzianowski: „Tam były naprawdę dobre, grube kontrakty”

In Zarobki, Zawodnicy On
- Updated

Mariusz Pudzianowski pierwszy milion dolarów zarobił rywalizując w zawodach strongmanów. Dziś popularny „Pudzian” walczy w MMA i prowadzi własne biznesy.

Mariusz Pudzianowski ma dziś 46 lata, ale nie planuje jeszcze końca sportowej kariery. Mówi o tym, że zapewne stoczy jeszcze dwie lub trzy walki, ale ostatecznie nie podaje żadnego konkretnego terminu odwieszenie rękawic na kołek. Poza sportem Mariusz zajmuje się też biznesem, ma między innymi firmę transportową. Natomiast pierwsze duże pieniądze „Pudzian” zarobił na sporcie, o czym opowiedział w rozmowie na kanale Olimp Sport Nutrition.

– Pamiętam jak pierwszy milion dolarów odłożyłem, chyba to będzie koło 2005 roku i później to już wszystko poleciało. Kupiłem dom w Stanach, coś tam, coś tam. Jeszcze zainwestowałem w jakieś nieruchomości i pamiętam, że były pierwsze, drugie, trzecie mistrzostwa, odłożyłem na kupeczkę parę setek zielonych, a później to już jakoś poleciało. (…) Ja pierwszy milion wydźwigałem na plecach.

Mariusz zarabiał wówczas nie tylko na zawodach, ale również na współpracach sponsorskich.

– Jedno, drugie, trzeci mistrzostwo świata. Później pracowałem z firmą Met-Rx i z Olimpem trochę. Chyba w 2004 roku pracowałem z Olimpem tylko na Europę. Met-Rx był sponsorem mistrzostw świata i z nimi pracowałem w Ameryce. Tam były naprawdę dobre, grube kontrakty. Po 150 tysięcy dolarów dostawałem. A potem przyszedł Olimp i powiedział, że bierze mnie na wyłączność, na cały świat i tak jest już ponad 20 lat.

Po karierze w siłaczach „Pudzian” zaczął rywalizować w świecie MMA. Mariusz Pudzianowski ostatni raz walczył w grudniu zeszłego roku i przegrał starcie z Mamedem Khalidovem. Przed tym pojedynkiem Mariusz był na fali pięciu wygranych z rzędu. Najpierw na gali KSW 61 „Pudzian” zdominował i brutalnie rozbił pierwszego turniejowego mistrza KSW, Łukasza Jurkowskiego, a następnie znokautował Michała Materlę.

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu