„Z pewnością stawki są mniejsze” – Szef KSW porównuje stawki freakowe i sportowe

In Zarobki, Zawodnicy On

maciej kawulski

Od kiedy na polskim rynku zaczęły działać tzw. organizacja freakowe, w przestrzeni medialnej zaczęły pojawiać się pytania o zarobki występujących tam osób. Kwestia zarobków pojawia się również kontekście prawdziwych zawodników MMA.

W sprawie zarobków największych gwiazd MMA w Polsce i postaci występujących w organizacjach freakowych wypowiedział się Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW. W rozmowie na kanale Wersow Kawulski powiedział:

– Z pewnością dzisiaj organizacje freakowe mają tyle samo pieniędzy co my i mogą płacić podobne pieniądze, ale nie muszą, więc tego nie robią. Wychowanie gwiazdy, prawdziwego sportowca w KSW trwa wiele lat. Naturalne jest, że stawki, pensje rosną. Uformowana gwiazda, która sprzedaje w KSW, na pewno zarabia kilkukrotnie więcej niż zawodnik freakowy, ponieważ dostęp do zawodników freakowych jest w zasadzie ciągły. Cały czas rodzi się jakiś nowy youtuber, jakiś nowy skandalista, który pójdzie na dziesięć treningów i może być gwiazdą bijącą się w organizacji freakowej, więc z pewnością te stawki są mniejsze.

Największymi gwiazdami KSW są Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow. Panowie zmierzyli się z sobą w okrągłej klatce w grudniu 2022 roku. Mamed wyszedł z tego pojedynku jako zwycięzca. Oficjalnie zarobki za to starcie nie zostały podane, ale według medialnych doniesień zawodnicy mieli zarobić w sumie ponad 3 miliony złotych.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Mobile Sliding Menu