„Z pewnością stawki są mniejsze” – Szef KSW porównuje stawki freakowe i sportowe

In Zarobki, Zawodnicy On

maciej kawulski

Od kiedy na polskim rynku zaczęły działać tzw. organizacja freakowe, w przestrzeni medialnej zaczęły pojawiać się pytania o zarobki występujących tam osób. Kwestia zarobków pojawia się również kontekście prawdziwych zawodników MMA.

W sprawie zarobków największych gwiazd MMA w Polsce i postaci występujących w organizacjach freakowych wypowiedział się Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW. W rozmowie na kanale Wersow Kawulski powiedział:

– Z pewnością dzisiaj organizacje freakowe mają tyle samo pieniędzy co my i mogą płacić podobne pieniądze, ale nie muszą, więc tego nie robią. Wychowanie gwiazdy, prawdziwego sportowca w KSW trwa wiele lat. Naturalne jest, że stawki, pensje rosną. Uformowana gwiazda, która sprzedaje w KSW, na pewno zarabia kilkukrotnie więcej niż zawodnik freakowy, ponieważ dostęp do zawodników freakowych jest w zasadzie ciągły. Cały czas rodzi się jakiś nowy youtuber, jakiś nowy skandalista, który pójdzie na dziesięć treningów i może być gwiazdą bijącą się w organizacji freakowej, więc z pewnością te stawki są mniejsze.

Największymi gwiazdami KSW są Mariusz Pudzianowski i Mamed Chalidow. Panowie zmierzyli się z sobą w okrągłej klatce w grudniu 2022 roku. Mamed wyszedł z tego pojedynku jako zwycięzca. Oficjalnie zarobki za to starcie nie zostały podane, ale według medialnych doniesień zawodnicy mieli zarobić w sumie ponad 3 miliony złotych.

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu