„Powalczę o Salahdine’a” – Szef KSW o zakończeniu kontraktu Parnasse’a

In Kontrakty, Zawodnicy On
Salahdine Parnasse. Fot. KSW

W kwietniu podczas gali KSW w Paryżu Salahdine Parnasse, mistrz wagi lekkiej i piórkowej, stoczy swój ostatni pojedynek w kontrakcie z polską marką.

Już 6 kwietnia 2024 roku organizacja KSW po raz pierwszy w historii zawita ze swoim wydarzeniem do Francji. Gala KSW 93 odbędzie się w Paryżu, w hali Adidas Arena. Podczas debiutanckiego eventu KSW nad Loarą fani zobaczą w okrągłej klatce czempiona kategorii lekkiej i piórkowej, Salahdine’a Parnasse’a. Dla Francuza będzie to ostatnia walka w kontrakcie z KSW, ale polska organizacja zamierza powalczyć o dalszą współpracę z mistrzem. W rozmowie z Arturem Mazurem dla kanału Klatka po klatce Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW powiedział:

– Jesteśmy umówieni na rozmowy tuż po walce, czyli 7 kwietnia. I nie chodzi o to czy wygra, czy przegra, tylko dojdzie do rozwiązania kontraktu oficjalnie, stoczy ostatnią walkę i to są podstawy do rozmów. Oczywiście, że mamy nakreśloną jakąś tam przyszłość, oczywiście jego menadżer zna moją propozycję finansową. Ja mam jakieś swoje zastrzeżenia co do pewnych rzeczy, ale powalczę o Salahdine’a. Nie po to go tyle lat budowaliśmy, żeby go tak po prostu odpuścić. Uważam go za bardzo cenne aktywo Federacji KSW.

Salahdine Parnasse jest prawdziwym fenomenem świata MMA i jedną z największych gwiazd organizacji KSW. Zjawiskowo walczący Francuz stoczył do tej pory 19 pojedynków i 18 z nich wygrał. W KSW wywalczył mistrzowskie pasy wagi piórkowej i lekkiej, a 16 grudnia stanie do walki o trzeci tytuł, tym razem kategorii półśredniej. 26-latek w dominującym stylu kroczy przez świat mieszanych sztuk walki i nie bez kozery bywa nazywany „Kylianem Mbappe francuskiego MMA”. Parnasse w okrągłej klatce walczy od roku 2017 i aktualnie jest na fali pięciu wygranych z rzędu.

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu