Piąta gala KSW w Gliwicach

In Wydarzenia On
- Updated

GliwiceKSWgalakibice

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 89 organizacja KSW po raz piąty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru dojdzie do pierwszej w dziejach polskiej marki superwalki o trzeci pas mistrzowski. W starciu tym niepokonany dominator wagi półśredniej, Adrian Bartosiński, stanie do obrony mistrzowskiego trofeum przeciwko fenomenalnemu czempionowi kategorii lekkiej i piórkowej, Salahdine’owi Parnasse’owi.

Grudniowe gale KSW w Gliwicach stały się już tradycją. Wszystkie dotychczasowe wydarzenia przygotowane w tym mieście odbywały się właśnie w ostatnim miesiącu roku. Po raz pierwszy organizacja KSW przybyła tu ze swoim wydarzeniem w roku 2018, a rok później pojawiła się ponownie. Pandemiczny okres spowodował, że w roku 2020 PreZero Arena Gliwice nie gościła corocznego eventu z okrągłą klatką, ale w roku 2021 i 2022 fani ponownie mogli oglądać zmagania najlepszych zawodników w Gliwicach. Teraz KSW ponownie wraca do PreZero Areny Gliwice i jak zwykle robi to z przytupem.

Do tej pory we wszystkich konfrontacjach wieczoru gal w Gliwicach walczył Mamed Khalidov. Najpierw, podczas KSW 46, doszło największego rewanżu w historii KSW, starcia pomiędzy Mamedem i ówczesnym mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem. Główną atrakcją KSW 52, drugiej gali w Gliwicach, było starcie Mameda Khalidova z groźny, fenomenalnie walczącym mistrzem wagi półśredniej Scottem Askhamem. Gala KSW 65 z grudnia 2021 roku przyniosła starcie Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem. Na szali tego pojedynku pojawił się pas mistrzowski wagi średniej. Natomiast w zeszłym roku, podczas XTB KSW 77, Mamed starł się z Mariuszem Pudzianowskim.

Tym razem w walce wieczoru pojawią się nowe postacie: Adrian Bartosiński, mistrz wagi półśredniej i Salahdine Parnasse, czempion kategorii lekkiej i piórkowej. Dla Polaka będzie to pierwsza walka stoczona podczas gali KSW w Gliwicach. Francuz miał już okazję walczyć w tym mieście. W roku 2018 starł się tutaj z Marcinem Wrzoskiem. Podczas gali KSW 52 Parnasse stanął do obrony pasa wagi piórkowej przeciwko niezwykle doświadczonemu i utytułowanemu Ivanowi Buchingerowi. Natomiast w roku 2021 rywalizował o pas wagi piórkowej z Danielem Torresem. Salahdine wygrał wszystkie swoje walki stoczone w Gliwicach.

Gale w Gliwicach za każdym razem przynosiły fanom pojedynki mistrzowskie. Poza starciami o pasy w wykonaniu Salahdine’a Parnasse’a i Mameda Khalidova, w mistrzowskich bojach walczyli również: Mateusz Gamrot z Kleberem Koike Erbstem, Sebastian Przybysz z Jakubem Wikłaczem oraz Ibragim Chuzhigaev z Ivanem Erslanem. Tym razem poza starciem mistrzowskim z walki wieczoru dojdzie też do pojedynku o pas wagi średniej. W konfrontacji tej fenomenalny Paweł Pawlak stanie do pierwszej obrony tytułu przeciwko prawdziwej legendzie MMA w Polsce i byłemu mistrzowi, Michałowi Materli.

Gala XTB KSW 89 zamknie rok 2023 w organizacji KSW. Fani zebrani w PreZero Arenie Gliwice zobaczą aż dziesięć fascynujących pojedynków. Poza głównymi bohaterami wydarzenia na karcie walk znalazły się takie nazwiska jak: Damian Janikowski, Tomasz Romanowski, Marcin Held czy Andrzej Grzebyk. Osoby te są gwarantem nie tylko najwyższego sportowego poziomu, ale też ogromnych emocji w klatce.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu