Ewelina Woźniak: „Wchodzę do KSW z jak największymi ambicjami”

In Kontrakty, Zawodnicy On
- Updated
Ewelina Woźniak

Ewelina Woźniak, czołowa polska zawodniczka MMA, dołączyła do organizacji KSW i na początku przyszłego roku zadebiutuje w okrągłej klatce.

Ewelina Woźniak swoją przygodę z zawodowym MMA rozpoczęła w roku 2018. Wcześniej rywalizowała na matach amatorskich, a dziś ma na swoim koncie dziewięć profesjonalnych pojedynków, z których siedem wygrała. Zdobyła pas mistrzowski wagi słomkowej angielskiej organizacji Contenders i jest byłą pretendentką do tytułu wagi muszej organizacji Ares. Wchodząc do KSW nastawia się na walkę o najwyższe laury.

– Ja zawsze wszędzie wstępuję z dużymi nadziejami i dużymi ambicjami – mówi Ewelina. – W końcu udaje mi się po długim czasie powrócić do Polski, ponieważ bardzo mało biłam się u nas w kraju. Większość moich walk stoczyłam za granicą. Dlatego bardzo się cieszę, że będę miała okazję znowu zaprezentować swoje umiejętności tutaj, w moim kraju. Wchodzę do KSW z jak największymi ambicjami i oczekiwaniami.

Poza Polską Ewelina rywalizowała do tej pory w Anglii, Czechach i Francji. Teraz chce z jak najlepszej strony zaprezentować się swojej publiczności.

– Kiedy walczy się u siebie, jest całkowicie inaczej. Jest większa rozpoznawalność. Można też poczuć doping polskich fanów. Za granicą to wygląda nieco inaczej, szczególnie, gdy rywalizuje się z zawodniczkami z tamtych krajów. Tutaj będę u siebie, z czego bardzo się cieszę i pokładam w tym duże nadzieje.

Ewelina ma już na swoim zawodowym koncie walki z zawodniczkami znanymi z klatki KSW. Pokonała Karolinę Wójcik, Anitę Bekus i Magdalenę Sormovą. Musiał jednak uznać wyższość Marii Silvy. Reprezentantka klubu Czerwony Smok Poznań jest zawodniczką przekrojową. Z sukcesami walczyła do tej pory nie tylko w MMA, ale też w brazylijskim jiu-jitsu i w kickboxingu, a już niedługo wejdzie po raz pierwszy do okrągłej klatki.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu