Ujawniono faktyczne zarobki największych gwiazd UFC

In Zarobki, Zawodnicy On

Przy okazji pozwu zbiorowego byłych zawodników przeciwko organizacji UFC, światło dzienne ujrzały dane dotyczące zarobków największych gwiazd amerykańskiej marki.

Cześć dokumentów z pozwu przeciwko UFC zawiera informacje finansowe, które przeanalizował serwis Bloody Elbow. Zawarto w nich wszystkie wypłaty dokonane przez UFC na rzecz zawodników w latach 2011–2016. Wynagrodzenia obejmowały nie tylko premie za występy i zwycięstwa publikowane przez komisje sportowe, ale także nieujawnione płatności, takie jak premie pay-per-view i premie uznaniowe. Nazwiska poszczególnych zawodników nie były przypisane do konkretnych wypłat, ale dokumenty zawierają informację np. o tym ile walk dany zawodnik stoczył w UFC, co ułatwiło identyfikację wielu najlepiej zarabiających fighterów UFC.

Okazało się, że wskazanym okresie rekordzistą był Brock Lesnar, który łącznie za swoje dwie ostatnie walki w UFC otrzymał 11 milionów dolarów. Za starcie z Alistair Overeem, do którego doszło w grudniu roku 2011 Lesnar otrzymał 3 miliony dolarów. Za pojedynek z Markiem Huntem z roku 2016, do którego doszło podczas gali UFC 200, Lesnar zainkasował 8 milionów dolarów. Co ciekawe, oficjalna kwota wypłaty dla Lesnara ujawniona przez komisję sportową wynosiła wówczas 2,5 miliona.

Wśród zawodnik z najwyższą wypłatą z lat 2011-2016 znalazł się również Conor McGregor, który za starcie z Eddiem Alvarezem miał otrzymać 6 812 374 dolarów.

Na trzecim miejscu zestawienia znalazła się Ronda Rousey, która za walkę z Amandą Nunes miała otrzymać 4 879 766 dolarów.

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu