Piotr Kuberski: „Wejście do KSW to ruch bardzo dobry sportowo i biznesowo”

In Walki i historie, Zawodnicy On
Piotr Kuberski. Fot. KSW

11 listopada podczas gali KSW w Radomiu do okrągłej klatki po raz pierwszy wejdzie Piotr Kuberski, niepokonany od ośmiu walk były mistrz organizacji FEN.

Piotr Kuberski ma na swoim koncie dwanaście zawodowych pojedynków, z których jedenaście zakończył jako tryumfator.

– Droga do KSW była bardzo długa – mówi Piotr Kuberski.  – KSW jest marką rozpoznawalną w całej Europie, więc jest to dla mnie ruch bardzo dobry sportowo, ale też biznesowo. Myślę, że to, iż jestem dobrym człowiekiem i sportowcem przyniosło mnie aż tutaj i jestem z tego dumny. Przyszedłem tutaj sprawdzić się z każdym. W rankingu każdy z zawodników jest bardzo mocny.

Podczas gali w Radomiu Kuberski zmierzy się z Bartoszem Leśką, który ma za sobą trzy walki w organizacji KSW.

– Jest dla mnie topowym zawodnikiem w Polsce i cieszę się, że mogę się z nim sprawdzić. Ma na swoim koncie siedem poddań przez duszenie zza pleców, dysponuje dobrym kardio i bardzo inteligentnie prowadzi walki. To będzie mega wyzwanie sportowe. Bardzo się cieszę, że dojdzie do tej walki.

Popularny „Qbear” znany jest z nokautowania rywali. Większość zwycięstw zanotował przed czasem. Dziesięć razy posyłał rywali na deski, a siedem razy robił to już w pierwszej rundzie starcia. Teraz nastawia się więc na efektowną walkę.

– Spotyka się dwóch czołowych średnich, dwóch doświadczonych zawodników z bardzo dobrym rekordem. Większość walk kończymy przed czasem. Myślę, że to jest nasza najlepsza wizytówka.

Do starcia Piotra Kuberskiego z Bartoszem Leśką dojdzie podczas gali XTB KSW 88 w hali widowiskowo-sportowej Radomskiego Centrum Sportu.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu