UFC i WWE połączyły siły pod znakiem TKO Group Holding

In Biznes, Współpraca On

UFC migu

Marka UFC i WWE działają już razem. Po oficjalnym połączeniu organizacji powstało TKO Group Holdings, Inc.

Endeavour Group Holdings, właściciel marki UFC, i World Wrestling Entertainment ogłosiły w kwietniu, że podpisały porozumienie w sprawie utworzenia nowej, notowanej na giełdzie spółki, składającej się z dwóch globalnych marek sportowych i rozrywkowych: UFC i WWE. We wrześniu doszło do oficjalnego połączenia i powstania nowej giełdowej marki TKO Group Holdings, Inc.

– Utworzenie TKO wyznacza nowy, ekscytujący rozdział dla UFC i WWE jako liderów światowego sportu i rozrywki – powiedział Ari Emanuel, dyrektor generalny Endeavour i TKO. – Jesteśmy pewni, że jesteśmy w stanie przyspieszyć rozwój obu marek. Mając UFC i WWE pod jednym dachem zapewnimy niesamowite emocja ponad miliardowi zapalonych fanów na całym świecie.

Dana White, szef UFC, został oficjalnie dyrektorem generalnym marki, a Lawrence Epstein pozostał starszym wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem operacyjnym UFC. Nick Khan kontynuuje pracę w WWE w roli prezesa. Po połączeniu firm Dana White mówił otwarcie o tym, że jego rola w UFC nie uległa zmianie.

Ari Emanuel poinformował również, że dzięki połączeniu obu marek firma może oszczędzić nawet około 200 milionów dolarów rocznie. Serwis Bloody Elbow poinformował natomiast, że po fuzji doszło do zwolnienia około 100 pracowników, w większości wcześniej działających z marką WWE.

You may also read!

GliwiceKSWgalakibice

Piąta gala KSW w Gliwicach

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 89 organizacja KSW po raz piąty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru dojdzie

Read More...
almma

ALMMA 237 Bochnia

Na początku grudnia Amatorska Liga MMA zawita ze swoim kolejnym wydarzeniem do Bochni. 2 grudnia 2023 r. zapraszamy na kolejną

Read More...

Mateusz Rębecki: „Bonus w UFC jest gamechangerem”

Mateusz Rębecki. Fot. instagram.com/rebeasti Mateusz Rębecki wygrał niedawno trzecią walkę w oktagonie UFC. Polak pokonał rywal

Read More...

Mobile Sliding Menu