Khalidov vs Błachowicz? – „Tweet Jank nie był tylko mieszaniem zupy”

In Walki i historie, Zawodnicy On

Czy Mamed Khalidov zawalczy w boksie i kto będzie jego rywalem? Dyskusja na temat potencjalnej walki pięściarskiej byłego mistrza KSW trwa w najlepsze.

Mamed Khalidov zaskoczył niedawno fanów mówiąc w nagraniu zamieszczonym na Instagramie, że chciałby sprawdzić się w bokserskim ringu. Na słowa Mameda szybko zareagował Jan Błachowicz, który za pośrednictwem serwisu X wyraził chęć stocznie walki z byłym mistrzem KSW. Ostatecznie jednak Jan Błachowicz cały czas ma wiążący kontrakt z UFC i nie wiadomo czy mógłby podjąć się walki w ringu z Mamedem. W trakcie programu Oktagon Live temat ten został podniesiony przez Macieja Turskiego, który zwrócił uwagę na kontrakt Jana z UFC. Na te słowa zareagował jednak Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, który stwierdził:

– Z tego co wiem, to do końca nie jest tak. Ten tweet Jank nie był tylko mieszaniem zupy.

Pytanie zatem o możliwość stoczenie walki w ringu pozostaje otwarta.

Na giełdzie nazwisk związanych z potencjalną walką z Mamedem pojawił się również Tomasz Adamek, który odnosząc się do tego pomysłu powiedział na kanale Koloseum w serwisie YouTube:

– Czy ta walka dojdzie do skutku? Musimy poczekać. Z Mateuszem Borkiem rozmawiałem nawet dzisiaj. Czekamy na jakieś informacje. (…) Jeżeli będzie wszystko dograne, Mateusz Borek dopracuje szczegóły, to mogę się przygotować i powalczyć.

Mamed Khalidov rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2004. W tym czasie stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. W ostatnich latach Mamed nie miał najlepszej passy w klatce. Przegrał dwa razy z Tomaszem Narkunem, a potem ze Scottem Askhamem. W roku 2020 zrewanżował się Anglikowi i odebrał mu mistrzowski tytuł, ale w następnym boju utracił go na rzecz Roberto Soldicia. Dziś Mamed jest po dwóch wygranych z rzędu. W grudniu zeszłego roku pobił Mariusza Pudzianowskiego, a niedawno ponownie pobił Scotta Askhama.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu