Khalidov vs Błachowicz? – „Tweet Jank nie był tylko mieszaniem zupy”

In Walki i historie, Zawodnicy On

Czy Mamed Khalidov zawalczy w boksie i kto będzie jego rywalem? Dyskusja na temat potencjalnej walki pięściarskiej byłego mistrza KSW trwa w najlepsze.

Mamed Khalidov zaskoczył niedawno fanów mówiąc w nagraniu zamieszczonym na Instagramie, że chciałby sprawdzić się w bokserskim ringu. Na słowa Mameda szybko zareagował Jan Błachowicz, który za pośrednictwem serwisu X wyraził chęć stocznie walki z byłym mistrzem KSW. Ostatecznie jednak Jan Błachowicz cały czas ma wiążący kontrakt z UFC i nie wiadomo czy mógłby podjąć się walki w ringu z Mamedem. W trakcie programu Oktagon Live temat ten został podniesiony przez Macieja Turskiego, który zwrócił uwagę na kontrakt Jana z UFC. Na te słowa zareagował jednak Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, który stwierdził:

– Z tego co wiem, to do końca nie jest tak. Ten tweet Jank nie był tylko mieszaniem zupy.

Pytanie zatem o możliwość stoczenie walki w ringu pozostaje otwarta.

Na giełdzie nazwisk związanych z potencjalną walką z Mamedem pojawił się również Tomasz Adamek, który odnosząc się do tego pomysłu powiedział na kanale Koloseum w serwisie YouTube:

– Czy ta walka dojdzie do skutku? Musimy poczekać. Z Mateuszem Borkiem rozmawiałem nawet dzisiaj. Czekamy na jakieś informacje. (…) Jeżeli będzie wszystko dograne, Mateusz Borek dopracuje szczegóły, to mogę się przygotować i powalczyć.

Mamed Khalidov rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2004. W tym czasie stoczył 47 pojedynków, z których 37 wygrał. W ostatnich latach Mamed nie miał najlepszej passy w klatce. Przegrał dwa razy z Tomaszem Narkunem, a potem ze Scottem Askhamem. W roku 2020 zrewanżował się Anglikowi i odebrał mu mistrzowski tytuł, ale w następnym boju utracił go na rzecz Roberto Soldicia. Dziś Mamed jest po dwóch wygranych z rzędu. W grudniu zeszłego roku pobił Mariusza Pudzianowskiego, a niedawno ponownie pobił Scotta Askhama.

You may also read!

paweł pawlak

Paweł Pawlak: „Ode mnie samego będzie prawie z 600 osób”

Paweł Pawlak. Fot. KSW Podczas lipcowej gali w Łodzi Paweł Pawlak, mistrz wagi średniej, stanie do

Read More...

ALMMA 243 Pyrzyce

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia, które odbędzie się pod koniec maja.  Po raz pierwszy na zawody Amatorskiej

Read More...

Jan Błachowicz wesprze Panthers Wrocław

Jan Błachowicz dołącza do Panthers Wrocław – klubu futbolu amerykańskiego reprezentującego Polskę w prestiżowych rozgrywkach European League of Football.

Read More...

Mobile Sliding Menu