Dawid Śmiełowski: „W walce trochę za długo się czasem rozkręcam”

In Walki i historie, Zawodnicy On
dawid śmiełowski
Dawid Śmiełowski. Fot. KSW

Podczas gali KSW 86 Dawid Śmiełowski wejdzie do okrągłej klatki po raz trzeci i spróbuje zdobyć kolejną wygraną przed czasem.

Dawid Śmiełowski pozostaje niepokonany w zawodowej karierze i wszystkie dotychczasowe walki wygrał przed czasem. „Królik” słynie z efektownego stylu walki, co zaprezentował też dwa razy w okrągłej klatce. Debiutując w KSW Dawid znokautował Filipa Pejicia, a w drugiej walce posłał na deski Patryka Kaczmarczyka.

– W walce trochę za długo się czasem rozkręcam, ale też jestem typem zawodnika, który lubi poczytać sobie trochę rywala, zobaczyć co chce zrobić – mówi Dawid. – Myślę, że umiem się dostosować nieco do przeciwnika, zobaczyć jak się rusza, co robi i gdzieś w końcowych rundach udaje mi się wstrzelić w to wszystko.

Teraz Dawid zmierzy się z Lom-Alim Eskievem, byłym pretendentem do tytułu mistrzowskiego, który zastąpił go w walce z Robertem Ruchałą, z której Dawida wykluczyła kontuzja.

– W KSW mam dwie walki wygrane przed czasem i myślę, że tę walkę też wygram w taki sposób. Lom-Ali jest byłym pretendentem. Wszedł za mnie w zastępstwie do Roberta i dał mu naprawdę ciężką walkę.

Dawid nie kryje, że jego ambicją jest walka o pas z Salahdine’em Parnasse’em.

– Myślę, że jeśli pokonam Lom-Aliego przed czasem, a tak się stanie, to będzie jasny sygnał dla włodarzy, kto następny powinien walczyć o pas tej kategorii. Widziałem, że ludzi piszą, że nie ma żadnego Polaka, który może pokonać Salahdine’a. Wiem jednak, że mam argumenty, żeby z nim wygrać, a na pewno, aby dać mu najcięższą walkę z dotychczasowych.

Popularny „Królik” powróci do klatki po dłuższej przerwie od startów, ale liczy na to, że w tym roku stoczy dwa pojedynki.

– Jestem zawodnikiem, który nie bije się zbyt często, ale chciałbym to zmienić i walczyć częściej. Plany pokrzyżowała mi kontuzja. Chciałbym w tym roku jeszcze zawalczyć. Zobaczymy czy to się uda. Będę robił wszystko, aby tak się stało.

Do walki Dawida Śmiełowskiego z Lom-Alim Eskievem dojdzie już 16 września podczas gali KSW 86 we Wrocławiu.

źródło: kswmma.com

You may also read!

paweł pawlak

Paweł Pawlak: „Ode mnie samego będzie prawie z 600 osób”

Paweł Pawlak. Fot. KSW Podczas lipcowej gali w Łodzi Paweł Pawlak, mistrz wagi średniej, stanie do

Read More...

ALMMA 243 Pyrzyce

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia, które odbędzie się pod koniec maja.  Po raz pierwszy na zawody Amatorskiej

Read More...

Jan Błachowicz wesprze Panthers Wrocław

Jan Błachowicz dołącza do Panthers Wrocław – klubu futbolu amerykańskiego reprezentującego Polskę w prestiżowych rozgrywkach European League of Football.

Read More...

Mobile Sliding Menu