„Pracujemy bez zmian” – wiceprezes Viaplay o planach platformy

In Biznes, Plany On

Chociaż serwis streamingowy Viaplay, za pośrednictwem którego można oglądać miedzy innymi gale KSW i PFL, ogłosił niedawno, że zamierza wyjść z polskiego rynku, ostatecznie żadne konkretne decyzje w tym temacie nie zapadły.

Po tym jak jakiś czas pojawiły się informacje o problemach finansowych Viaplay, marka ogłosiła teraz, że zamierza wyjść między innymi z polskiego rynku. W raporcie Viaplay napisano: Opuścimy kilka regionów, aby ponownie skoncentrować się na Skandynawii i Holandii.

Peter Norrelund,  wiceprezes i dyrektor ds. sportu w Viaplay, w rozmowie dla serwisu rp.pl przyznał, że na razie żadne kluczowe decyzje dotyczące zmian w firmie nie zapadły.

– Pracujemy bez zmian, cały czas transmitując spotkania Premier League, Bundesligi, wyścigi F1 czy gale KSW. Nie mogę oczywiście powiedzieć, że Viaplay w perspektywie dwóch lat będzie wciąż właścicielem naszych serwisów. Mogę za to zapewnić, że subskrybenci będą mogli oglądać ulubione wydarzenia sportowe.

Norrelund dodał również:

– Marka Viaplay jest niezmiennie obecna w Polsce. Jeśli zostałaby podjęta decyzja dotycząca sprzedaży biznesu, nowy właściciel może rozważyć jej pozostawienie lub zmianę.

Aktualnie należąca do Viaplay Group serwis streamingowy Viaplay jest dostępny w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Holandii, Estonii, na Litwie i na Łotwie. Główną siedzibą firmy jest Sztokholm. Viaplay Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu