„Pracujemy bez zmian” – wiceprezes Viaplay o planach platformy

In Biznes, Plany On

Chociaż serwis streamingowy Viaplay, za pośrednictwem którego można oglądać miedzy innymi gale KSW i PFL, ogłosił niedawno, że zamierza wyjść z polskiego rynku, ostatecznie żadne konkretne decyzje w tym temacie nie zapadły.

Po tym jak jakiś czas pojawiły się informacje o problemach finansowych Viaplay, marka ogłosiła teraz, że zamierza wyjść między innymi z polskiego rynku. W raporcie Viaplay napisano: Opuścimy kilka regionów, aby ponownie skoncentrować się na Skandynawii i Holandii.

Peter Norrelund,  wiceprezes i dyrektor ds. sportu w Viaplay, w rozmowie dla serwisu rp.pl przyznał, że na razie żadne kluczowe decyzje dotyczące zmian w firmie nie zapadły.

– Pracujemy bez zmian, cały czas transmitując spotkania Premier League, Bundesligi, wyścigi F1 czy gale KSW. Nie mogę oczywiście powiedzieć, że Viaplay w perspektywie dwóch lat będzie wciąż właścicielem naszych serwisów. Mogę za to zapewnić, że subskrybenci będą mogli oglądać ulubione wydarzenia sportowe.

Norrelund dodał również:

– Marka Viaplay jest niezmiennie obecna w Polsce. Jeśli zostałaby podjęta decyzja dotycząca sprzedaży biznesu, nowy właściciel może rozważyć jej pozostawienie lub zmianę.

Aktualnie należąca do Viaplay Group serwis streamingowy Viaplay jest dostępny w Polsce, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Islandii, Holandii, Estonii, na Litwie i na Łotwie. Główną siedzibą firmy jest Sztokholm. Viaplay Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Mobile Sliding Menu