Arabski inwestor wchodzi do Professional Fighters League

In Biznes, Współpraca On

professional fighters league

Spółka SRJ Sports Investments z Arabii Saudyjskiej zakupiła mniejszościowy pakiet udziałów w organizacji Professional Fighters League. 

Amerykańska organizacja Professional Fighters League i SRJ Sports Investments ogłosiły podpisanie umowy inwestycyjnej mającej na celu przyspieszenie dynamiki rozwoju PFL w jego globalnej ekspansji oraz wsparcie w pozyskiwaniu najlepszych zawodników i budowaniu coraz większej bazy fanów.

Jak informuje „Financial Times” fundusz inwestycyjny Arabii Saudyjskiej SRJ Sports Investments po raz pierwszy zdecydował się na mocne wejście do świata MMA i zainwestuje 100 milionów dolarów w Professional Fighters League. Zgodnie z umową PFL utworzy nową ligę MMA na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej w drugim kwartale 2024 r. Dodatkowo SRJ i PFL wspólnie przygotują wydarzeń PFL PPV Super Fights, które odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

– Misją PFL jest zostać globalnym współliderem świata MMA – powiedział założyciel i prezes PFL, Donn Davis. – Inwestycja SRJ wesprze jeszcze mocniejszy rozwój PFL na całym świecie.

PFL planuje do 2026 roku uruchomić i rozwinąć sześć międzynarodowych lig regionalnych, tworząc pierwszą w historii „Ligę Mistrzów MMA”. W 2024 roku PFL uruchomi też nową dywizję PFL PPV Super Fights, która będzie prezentować najlepszych zawodników MMA i największe gwiazdy świata sportów walki., w tym Francisa Ngannou czy Jake’a Paula. Pierwsza gala PFL PPV Super Fights odbędzie się w pierwszym kwartale 2024 r., a szczegóły dotyczące zawodników i lokalizacji zostaną ogłoszone jesienią tego roku.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Mobile Sliding Menu