Arabski inwestor wchodzi do Professional Fighters League

In Biznes, Współpraca On

professional fighters league

Spółka SRJ Sports Investments z Arabii Saudyjskiej zakupiła mniejszościowy pakiet udziałów w organizacji Professional Fighters League. 

Amerykańska organizacja Professional Fighters League i SRJ Sports Investments ogłosiły podpisanie umowy inwestycyjnej mającej na celu przyspieszenie dynamiki rozwoju PFL w jego globalnej ekspansji oraz wsparcie w pozyskiwaniu najlepszych zawodników i budowaniu coraz większej bazy fanów.

Jak informuje „Financial Times” fundusz inwestycyjny Arabii Saudyjskiej SRJ Sports Investments po raz pierwszy zdecydował się na mocne wejście do świata MMA i zainwestuje 100 milionów dolarów w Professional Fighters League. Zgodnie z umową PFL utworzy nową ligę MMA na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej w drugim kwartale 2024 r. Dodatkowo SRJ i PFL wspólnie przygotują wydarzeń PFL PPV Super Fights, które odbędzie się w Arabii Saudyjskiej.

– Misją PFL jest zostać globalnym współliderem świata MMA – powiedział założyciel i prezes PFL, Donn Davis. – Inwestycja SRJ wesprze jeszcze mocniejszy rozwój PFL na całym świecie.

PFL planuje do 2026 roku uruchomić i rozwinąć sześć międzynarodowych lig regionalnych, tworząc pierwszą w historii „Ligę Mistrzów MMA”. W 2024 roku PFL uruchomi też nową dywizję PFL PPV Super Fights, która będzie prezentować najlepszych zawodników MMA i największe gwiazdy świata sportów walki., w tym Francisa Ngannou czy Jake’a Paula. Pierwsza gala PFL PPV Super Fights odbędzie się w pierwszym kwartale 2024 r., a szczegóły dotyczące zawodników i lokalizacji zostaną ogłoszone jesienią tego roku.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu