„Kraje płacą za to, żeby UFC do nich przyjechało” – Jędrzejczyk o gali w Polsce

In Biznes, Plany On
- Updated

Organizacja UFC dwa razy przygotowała gale w Polsce. Ostatni raz była tu w roku 2017 i na razie nie wiadomo czy i kiedy amerykańska marka powróci na polski rynek.

O trzeciej gali UFC w Polsce mówi się od dawna. Na razie nie ma jednak żadnych oficjalnych planów związanych z takim wydarzeniem. W przestrzeni medialnej pojawia się jednak nadzieja na to, że jeśli Jan Błachowicz zostanie kolejnym pretendentem do pasa mistrzowskiego, to mógłby zawalczyć o tytuł z Jirim Prochazką w Polsce. Joanna Jędrzejczyk, była mistrzyni UFC, w rozmowie z Pawłem Wyrobkiem, przyznała, że nic nie wiem na temat planów UFC dotyczących gali w Polsce i dodała:

– Będąc teraz kilka dni w Singapurze z ekipą UFC wiem, że to też państwo musi wyjść z inicjatywą. UFC jest tak rozpoznawalną i mocną marką, że to kraje, państwa płacą za to, żeby UFC do nich przyjechało. Wiem, że kontrakt na gale w Londynie niedługo dobiega końca. Została im bodajże jedna gala w kontrakcie, bo tutaj wchodzą też te aspekty promocyjne. UFC jest taką marką, że promuje zarazem miasto, w którym odbywa się gala, arenę czy cały kraj, bo to są przychody z wielu różnych źródeł. Tak samo jest w Singapurze. Mam nadzieję, że będzie tak w Polsce, że jednak do Polski oni wrócą z sentymentu, może sentymentu nie mają, ale z wielkim podziękowaniem i wyjściem w stronę Jana czy całego dziedzictwa MMA, które mamy w Polsce. Trzymajmy za to kciuki.

Po raz pierwszy organizacja UFC zawitała do Polski z galą UFC Fight Night: Gonzaga vs. Cro Cop 2. Wydarzenie odbyło się 11 kwietnia w krakowskiej Tauron Arenie. Amerykańska marka wróciła do Polski w roku 2017. Gala UFC Fight Night: Cowboy vs. Till odbyła się 21 października w gdańskiej Ergo Arenie.

You may also read!

GliwiceKSWgalakibice

Piąta gala KSW w Gliwicach

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 89 organizacja KSW po raz piąty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru dojdzie

Read More...
almma

ALMMA 237 Bochnia

Na początku grudnia Amatorska Liga MMA zawita ze swoim kolejnym wydarzeniem do Bochni. 2 grudnia 2023 r. zapraszamy na kolejną

Read More...

Mateusz Rębecki: „Bonus w UFC jest gamechangerem”

Mateusz Rębecki. Fot. instagram.com/rebeasti Mateusz Rębecki wygrał niedawno trzecią walkę w oktagonie UFC. Polak pokonał rywal

Read More...

Mobile Sliding Menu