„Żeby robić więcej niż te dwanaście gal…” – dyrektor sportowy KSW o planach

In Biznes, Plany On
Fot. KSW

Organizacja KSW przygotowuje dwanaście gal rocznie i na razie nie planuje zwiększać tej liczby. W przyszłości może jednak nastąpić taka zmiana.

Od roku 2022 i momentu rozpoczęcia współpracy KSW z platformą streamingować Viaplay, polska marka przygotowuje swoje gale w każdym kolejnym miesiącu. Cykl dwunastu wydarzeń rocznie jest zaplanowany na kolejne lata, ale w przyszłości liczba wydarzeń może się zwiększyć. W rozmowie z Winim Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, powiedział:

– Żeby robić więcej niż te dwanaście gal – jeżeli mamy się rozwijać to musi być więcej walk, więcej gal, więcej zawodników – to nie jesteśmy w stanie więcej niż gala co miesiąc robić w Polsce, więc ten rozwój musi iść na inne kraje. Czy to będzie dziesięć gal w Polsce, cztery za granicą, jako pierwszy krok i potem jakoś to zwiększać i czy to będzie za pięć lat, czy za siedem, nie potrafię powiedzieć. Na razie jesteśmy w dobrym, stabilnym miejscu.

Ostatecznie Wojsław Rysiek przedstawił następujący przedział czasowy do ewentualnego zwiększenia liczby wydarzeń.

– Myślę, że dajmy sobie teraz ze dwa, trzy lata i wtedy spróbujemy jeszcze zwiększyć.

Aktualnie organizacja KSW jest po gali XTB KSW Colosseum 2, która odbyła się 3 czerwca na PGE Narodowym. Kolejne wydarzenie zostanie przygotowane w Gdyni. Podczas gali KSW 84, która odbędzie się 15 lipca, do klatki powróci mistrz wagi ciężkiej Phil De Fries. W sierpniu odbędzie się natomiast gala KSW 85, która zostanie zorganizowana w Nowym Sączu. Wydarzenie odbędzie się 19 sierpnia.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Mobile Sliding Menu