Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

In Biznes, Współpraca On

MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w poczet członków zwyczajnych PKOL powołano Stowarzyszenie MMA Polska, którego prezes Martin Lewandowski uczestniczył w obradach. Członkiem zwyczajnym PKOL mogą zostać organizacje działające w sportach nie objętych programem igrzysk olimpijskich.

– Kolejny ważny krok na drodze rozwoju amatorskiego MMA został wykonany – mówi Martin Lewandowski. – Niezwykle cieszy mnie decyzja zarządu PKOL, szczególnie, że została przyjęta znaczną większością głosów.

Stowarzyszenie MMA Polska powołano w roku 2019 do reprezentowania i rozwoju amatorskiego środowiska mieszanych sztuk walki. MMA Polska organizuje regularne zawody na szczeblu krajowym, dba o wizerunek MMA, edukuje młodzież, szkoli zawodników i trenerów, dba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji i organizuje projekty społeczne. Stowarzyszenie jako jedyna polska organizacja, jest zrzeszone w strukturach International Mixed Martial Arts Federation, organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie i powołuje oficjalną kadrę Polski na międzynarodowe turnieje organizowane przez IMMAF.

Kadra Polski w MMA wyłaniana przez Stowarzyszenie MMA Polska ma w tym roku przed sobą jeszcze trzy ważne starty. Już 2 sierpnia w Abu Zabi rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023. Po wakacjach natomiast odbędą się mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata juniorów i seniorów. Reprezentacja rywalizuje podczas zawodów międzynarodowych od roku 2019. W tym czasie wywalczyła 22 medale, w tym siedem złotych, siedem srebrnych i osiem brązowych.

W tym roku Stowarzyszenie MMA Polska przygotowało już też dwa turnieje krajowe. Kolejne wydarzenie z cyklu Mistrzostw MMA odbędzie się 28 października w Gliwicach. Będzie to trzeci turniej przygotowany w małej hali Areny Gliwice. Po raz pierwszy Stowarzyszenie zawitało tam w październiku roku 2021. Wówczas na zawody zgłosiło się nieco ponad 140 osób. Rok później w tym samym miejscu chętnych do rywalizacji było już ponad 400. W marcu tego roku w Warszawie odbyły się 6. Mistrzostwa MMA. Na zawody te zarejestrowało się blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Ogromna frekwencja sprawiła, że był to największe zawody amatorskiego MMA w historii Polski.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Mobile Sliding Menu