Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

In Biznes, Współpraca On

MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego w poczet członków zwyczajnych PKOL powołano Stowarzyszenie MMA Polska, którego prezes Martin Lewandowski uczestniczył w obradach. Członkiem zwyczajnym PKOL mogą zostać organizacje działające w sportach nie objętych programem igrzysk olimpijskich.

– Kolejny ważny krok na drodze rozwoju amatorskiego MMA został wykonany – mówi Martin Lewandowski. – Niezwykle cieszy mnie decyzja zarządu PKOL, szczególnie, że została przyjęta znaczną większością głosów.

Stowarzyszenie MMA Polska powołano w roku 2019 do reprezentowania i rozwoju amatorskiego środowiska mieszanych sztuk walki. MMA Polska organizuje regularne zawody na szczeblu krajowym, dba o wizerunek MMA, edukuje młodzież, szkoli zawodników i trenerów, dba o bezpieczeństwo sportowej rywalizacji i organizuje projekty społeczne. Stowarzyszenie jako jedyna polska organizacja, jest zrzeszone w strukturach International Mixed Martial Arts Federation, organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie i powołuje oficjalną kadrę Polski na międzynarodowe turnieje organizowane przez IMMAF.

Kadra Polski w MMA wyłaniana przez Stowarzyszenie MMA Polska ma w tym roku przed sobą jeszcze trzy ważne starty. Już 2 sierpnia w Abu Zabi rozpoczną się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023. Po wakacjach natomiast odbędą się mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata juniorów i seniorów. Reprezentacja rywalizuje podczas zawodów międzynarodowych od roku 2019. W tym czasie wywalczyła 22 medale, w tym siedem złotych, siedem srebrnych i osiem brązowych.

W tym roku Stowarzyszenie MMA Polska przygotowało już też dwa turnieje krajowe. Kolejne wydarzenie z cyklu Mistrzostw MMA odbędzie się 28 października w Gliwicach. Będzie to trzeci turniej przygotowany w małej hali Areny Gliwice. Po raz pierwszy Stowarzyszenie zawitało tam w październiku roku 2021. Wówczas na zawody zgłosiło się nieco ponad 140 osób. Rok później w tym samym miejscu chętnych do rywalizacji było już ponad 400. W marcu tego roku w Warszawie odbyły się 6. Mistrzostwa MMA. Na zawody te zarejestrowało się blisko 600 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Ogromna frekwencja sprawiła, że był to największe zawody amatorskiego MMA w historii Polski.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu