Daniel Rutkowski: „Jeszcze muszę wyrwać ten pas KSW”

In Walki i historie, Zawodnicy On
daniel-rutkowski
Daniel Rutkowski. Fot. KSW

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 Daniel Rutkowski, jeden z najlepszych zawodników wagi piórkowej w Polsce i były pretendent do tytułu mistrzowskiego, powróci do okrągłej klatki.

Daniel Rutkowski walczy dla KSW od października roku 2021 i nie kryje radości z faktu, że będzie miał okazję uczestniczyć w gali na PGE Narodowym.

– Bardzo się cieszę, że mogę wystąpić na PGE Narodowym – mówi Daniel. – To jest wielkie wyróżnienie dla sportowca, dla zawodnika MMA. Na PGE Narodowym sport jest najpiękniejszy. Dziś mogę powiedzieć, po tym jak zapieprzam już 27 lata, że jak najbardziej było warto.

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 rywalem Daniela będzie młody i ambitny Adam Soldaev.

– To jest dobry, bitny, młody chłopak. Dobry stójkowo, co już udowadniał, pokazywał, ale czy najlepszy? Nie.

Popularny „Rutek” wywodzi się z zapasów, w których zdobył tytuł mistrza Polski zarówno będąc młodzieżowcem, jak i walcząc w seniorach. Wchodząc do KSW Daniel był na imponującej fali dwunastu wygranych z rzędu. Wśród swoich sportowych sukcesów miał zdobycie pasa mistrzowskiego organizacji FEN i Babilon MMA. W roku 2019 Daniel był też nominowany do prestiżowej nagrody Heraklesa w kategorii „Zawodnik roku”. Cały czas jednak ma w głowie jeszcze jedno sportowe marzenie.

– Jeszcze muszę wyrwać ten pas KSW. Wyrwać im wszystkim z rąk, powyrywać te ręce i chyba mogę zejść ze sceny.

33-latek z Radomia do dziś w okrągłej klatce stoczył cztery pojedynki i trzy z nich wygrał. W pierwszej konfrontacji w okrągłej klatce w efektownym stylu pokonał Filipa Pejicia i zdobył bonus za nokaut wieczoru. W kolejnym starciu popularny „Rutek” stanął do walki o mistrzowski tytuł wagi piórkowej, ale musiał w niej uznać wyższość Salahdine’a Parnasse’a. Po starciu o pas Daniel pokonał Reginaldo Vieirę, a w grudniu zeszłego roku wygrał z Lom-Alim Eskievem. Obecnie Rutkowski znajduje się na drugim miejscu najlepszych zawodników wagi piórkowej KSW.

Do walki Daniela Rutkowskiego z Adamem Soldaevem dojdzie już 3 czerwca na PGE Narodowym.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu