Materla: „Nie daję dojść do głosu tej myśli, że trzeba zakończyć karierę”

In Walki i historie, Zawodnicy On
Michał Materla. Fot. KSW

Michał Materla, były mistrz wagi średniej i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce, podczas gali XTB KSW Colosseum 2 ponownie wejdzie do okrągłej klatki.

Bilety na XTB KSW Colosseum 2 dostępne są na ebilet.pl

Podczas gali na PGE Narodowym Michał Materla stoczy 42. pojedynek w karierze, którą rozpoczął w roku 2003.

– Nie daję dojść do głosu tej myśli, że trzeba zakończyć karierę – mówi Michał. – To jest cały czas udowadnianie samemu sobie, że jeszcze mogę.

W najbliższym starciu rywalem Michała będzie Radosław Paczuski. Michał nie kryje, że cieszy się na takie wyzwanie.

– Świeża krew, dynamiczny, atletyczny. Ludzie, którzy znają mnie nie od wczoraj, wiedzą, że ja zawsze mam coś do udowodnienia w walce. No i pewnie tym razem będzie tak samo.

Materla słynie ze swojej nieustępliwości i serca do walki. Jego pojedynki zawsze niosą z sobą mnóstwo emocji i pokaz ogromnej woli zwycięstwa, co pozwoliło mu przez lata zebrać ogromną rzeszę fanów.

– Jako osoba, która dużo zawdzięcza swoim fanom, chciałbym się też podzielić z nimi tymi emocjami, których tutaj sam pewni będę doświadczał.

Michał Materla bez wątpienia jest prawdziwą legendą sportów walki w Polsce. W całej karierze przeżywał wzloty i upadki, ale zawsze szedł do przodu i nigdy się nie poddawał. Michał nie kryje, że cieszy się, iż będzie mógł wziąć udział w tak dużym wydarzeniu jakim jest gala XTB KSW Colosseum 2.

– Tę wyjątkową walkę dedykuję wszystkim moim bliskim, którzy przez całą karierę wspierali mnie, cierpieli ze mną i zawsze ze mną byli.

Materla aż 25 pojedynków wygrał przed czasem. 13 razy poddawał swoich rywali, a 12 razy posyłał ich na deski. Na swojej sportowej drodze zapisał też jeden z najszybszych nokautów w historii KSW, kiedy to w 21 sekund rozbił Rodneya Wallace’a.

Do pojedynku Michała Materli z Radosławem Paczuskim dojdzie już 3 czerwca podczas gali na PGE Narodowym.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu