Adam Soldaev: „Byłem na pierwszej gali Colosseum jako widz”

In Walki i historie, Zawodnicy On
adam soldaev
Adam Soldaev. Fot. KSW

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 do okrągłej klatki powróci Adam Soldaev, który nie kryje radości z faktu, że będzie mógł wystąpić na PGE Narodowym.

3 czerwca Adam Soldaev, jeden z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia, wejdzie do okrągłej klatki po raz trzeci.

– Byłem na pierwszej gali Colosseum jako widz – mówi Adam Soldaev. – Nawet nie wyobrażałem sobie, że kiedyś będę walczył na tej samej gali co Mamed Khalidov, a co dopiero na PGE Narodowym. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy. Jedyne czego jeszcze brakuje, to wygranej podczas tego wydarzenia.

Podczas gali XTB KSW Colosseum 2 Adam Soldaev zmierzy się z Danielem Rutkowskim, byłym pretendent do tytułu mistrzowskiego i aktualny numer dwa rankingu kategorii piórkowej.

– Zawsze z zespołem szukamy błędów rywala, ale cały czas widzę też, jaki on jest dobry, gdzie wykorzystuje błędy przeciwnika. Zobaczymy, czy zdam ten egzamin. Chcę, żeby Rutek wyszedł w najlepszej formie, bo ja też w takiej wyjdę. Na pewno nie spodziewam się, że będę miał lepszą kondycję od niego, ale myślę, że to jest spowodowane moim stylem. W poprzednich walkach próbowałem zadawać widowiskowe, ciężkie ciosy. Tu już trzeba będzie się nieco przestawić.

Adam Soldaev z przytupem wszedł do organizacji KSW. Podczas gali KSW 67 zmierzył się z Pascalem Hintzenem i w pięknym stylu znokautował go już w pierwszej rundzie walki. Nokaut w wykonaniu Adama został wybrany najlepszym skończeniem wieczoru. Podczas gali KSW 75 Soldaev powrócił do okrągłej klatki i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. Tym razem jego umiejętnościom uległ Oleksii Polischuk. 25-latek trenujący na co dzień w Warszawie jest na fali siedmiu wygranych z rzędu. Od 2016 roku pozostaje niepokonany.

Przed nadchodzącym starciem Adam nie kryje swoich sportowych ambicji.

– Zawsze mówiłem, że chcę być najlepszy i chcę walczyć z najlepszymi. Teraz będę walczył z jednym z najlepszych.

Do walki Adama Soldaeva z Danielem Rutkowskim dojdzie już 3 czerwca na PGE Narodowym.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu