Umowa Francisa Ngannou z PFL i jej założenia

In Kontrakty, Zawodnicy On
- Updated

professional fighters league

Francis Ngannou, były mistrz UFC wagi ciężkiej, po odejściu od amerykańskiego giganta postanowił związać się z organizacją PFL. 

Po ogłoszeniu współpracy z byłym mistrzem UFC organizacja PFL przygotowała zbiorczą informację dotyczącą całej umowy z Francisem Ngannou, która opiera się nie tylko na zwykłej relacji zawodnika z marką, dla której walczy. Komunikat zawiera nie tylko informacje o współpracy, ale również plany rozwoju marki i cele jakie jej przyświecają. Poniżej treść informacji:

Organizacja Professional Fighters League ogłosiła globalne i strategiczne partnerstwo MMA z Francisem Ngannou, największym zawodnikiem MMA na świecie. Ngannou jest byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, pierwszym afrykańskim mistrzem świata wagi ciężkiej w historii i najmocniej uderzającym zawodnikiem w historii MMA. PFL natomiast jest najszybciej rozwijającą się światową ligą sportową i numerem dwa w branży MMA. Strategiczne partnerstwo z Ngannou stanowi najcenniejszą, indywidualną umowę MMA dla zawodnika i kamień milowy w rozwoju PFL, który ma doprowadzić do tego, że organizacja stanie się współliderem świata MMA.

W ramach partnerstwa z PFL Francis Ngannou będzie walczył w MMA wyłącznie w nowej PPV Super Lidze PFL, dołączając tym samym do supergwiazd sportów walki: Jake’a Paula i Kayli Harrison. Super Fight Division została powołana w celu odświeżenia przestarzałego modelu biznesowego MMA. Celem jest stworzenie prawdziwego partnerstwa biznesowego z największymi gwiazdami tego sportu, aby mogli rywalizować w globalnych mega wydarzeniach. Przy tym oferując zawodnikom 50% przychodów z walk PPV. Ngannou zadebiutuje w PFL PPV Super Fight Division w połowie 2024 roku przeciwko światowej sławy zawodnikowi MMA, który zostanie wybrany w przyszłości. Partnerem Super Fight Division PFL jest platforma DAZN, która będzie dystrybuowała wydarzenie w Europie i na innych rynkach międzynarodowych.

Francis Ngannou dodatkowo będzie pełnił rolę lidera w Globalnej Radzie Doradczej PFL, co czyni go pierwszym aktywnym zawodnikiem, który zasiada w zarządzie i reprezentuje interesy zawodników. Rada ta została powołana, aby liga ściśle współpracować z największymi sportowcami i umysłami w świecie MMA, aby zapewnić, że PFL pozostanie skoncentrowana na swojej misji.

Po debiucie PFL Europe na początku tego roku, organizacja będzie kontynuować ekspansję międzynarodową, w tym w Afryce. Francis Ngannou będzie udziałowcem i przewodniczącym PFL Africa, czołowej ligi MMA na tym kontynencie, w której najlepsi zawodnicy z krajów afrykańskich będą rywalizować o tytuł mistrza PFL Africa i możliwość rywalizacji w regularnym sezonie PFL Global.

Podsumowując informację PFL można przeczytać również, że:

– PFL ma rozległy plan, aby stać się pierwszą prawdziwie globalną ligą sportową, z międzynarodowymi ligami regionalnymi obejmującymi wszystkie kontynenty – powiedział założyciel i prezes PFL Donn Davis. – Uruchomienie PFL Europe w 2023 roku było ogromnym sukcesem, a do 2026 roku będziemy mieć jeszcze sześć międzynarodowych lig PFL, które utworzą pierwszą w historii Ligę Mistrzów MMA, która wyłoni najlepszych zawodników na świecie.

You may also read!

głowacki krzysztof

Miliony wyświetleń nokautu w wykonaniu Głowackiego

Krzysztof Głowacki. Fot. KSW Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA, a jego nokaut na Patryku

Read More...

„Żeby robić więcej niż te dwanaście gal…” – dyrektor sportowy KSW o planach

Fot. KSW Organizacja KSW przygotowuje dwanaście gal rocznie i na razie nie planuje zwiększać tej liczby.

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego

Read More...

Mobile Sliding Menu