Umowa Francisa Ngannou z PFL i jej założenia

In Kontrakty, Zawodnicy On
- Updated

professional fighters league

Francis Ngannou, były mistrz UFC wagi ciężkiej, po odejściu od amerykańskiego giganta postanowił związać się z organizacją PFL. 

Po ogłoszeniu współpracy z byłym mistrzem UFC organizacja PFL przygotowała zbiorczą informację dotyczącą całej umowy z Francisem Ngannou, która opiera się nie tylko na zwykłej relacji zawodnika z marką, dla której walczy. Komunikat zawiera nie tylko informacje o współpracy, ale również plany rozwoju marki i cele jakie jej przyświecają. Poniżej treść informacji:

Organizacja Professional Fighters League ogłosiła globalne i strategiczne partnerstwo MMA z Francisem Ngannou, największym zawodnikiem MMA na świecie. Ngannou jest byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC, pierwszym afrykańskim mistrzem świata wagi ciężkiej w historii i najmocniej uderzającym zawodnikiem w historii MMA. PFL natomiast jest najszybciej rozwijającą się światową ligą sportową i numerem dwa w branży MMA. Strategiczne partnerstwo z Ngannou stanowi najcenniejszą, indywidualną umowę MMA dla zawodnika i kamień milowy w rozwoju PFL, który ma doprowadzić do tego, że organizacja stanie się współliderem świata MMA.

W ramach partnerstwa z PFL Francis Ngannou będzie walczył w MMA wyłącznie w nowej PPV Super Lidze PFL, dołączając tym samym do supergwiazd sportów walki: Jake’a Paula i Kayli Harrison. Super Fight Division została powołana w celu odświeżenia przestarzałego modelu biznesowego MMA. Celem jest stworzenie prawdziwego partnerstwa biznesowego z największymi gwiazdami tego sportu, aby mogli rywalizować w globalnych mega wydarzeniach. Przy tym oferując zawodnikom 50% przychodów z walk PPV. Ngannou zadebiutuje w PFL PPV Super Fight Division w połowie 2024 roku przeciwko światowej sławy zawodnikowi MMA, który zostanie wybrany w przyszłości. Partnerem Super Fight Division PFL jest platforma DAZN, która będzie dystrybuowała wydarzenie w Europie i na innych rynkach międzynarodowych.

Francis Ngannou dodatkowo będzie pełnił rolę lidera w Globalnej Radzie Doradczej PFL, co czyni go pierwszym aktywnym zawodnikiem, który zasiada w zarządzie i reprezentuje interesy zawodników. Rada ta została powołana, aby liga ściśle współpracować z największymi sportowcami i umysłami w świecie MMA, aby zapewnić, że PFL pozostanie skoncentrowana na swojej misji.

Po debiucie PFL Europe na początku tego roku, organizacja będzie kontynuować ekspansję międzynarodową, w tym w Afryce. Francis Ngannou będzie udziałowcem i przewodniczącym PFL Africa, czołowej ligi MMA na tym kontynencie, w której najlepsi zawodnicy z krajów afrykańskich będą rywalizować o tytuł mistrza PFL Africa i możliwość rywalizacji w regularnym sezonie PFL Global.

Podsumowując informację PFL można przeczytać również, że:

– PFL ma rozległy plan, aby stać się pierwszą prawdziwie globalną ligą sportową, z międzynarodowymi ligami regionalnymi obejmującymi wszystkie kontynenty – powiedział założyciel i prezes PFL Donn Davis. – Uruchomienie PFL Europe w 2023 roku było ogromnym sukcesem, a do 2026 roku będziemy mieć jeszcze sześć międzynarodowych lig PFL, które utworzą pierwszą w historii Ligę Mistrzów MMA, która wyłoni najlepszych zawodników na świecie.

You may also read!

paweł pawlak

Paweł Pawlak: „Ode mnie samego będzie prawie z 600 osób”

Paweł Pawlak. Fot. KSW Podczas lipcowej gali w Łodzi Paweł Pawlak, mistrz wagi średniej, stanie do

Read More...

ALMMA 243 Pyrzyce

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia, które odbędzie się pod koniec maja.  Po raz pierwszy na zawody Amatorskiej

Read More...

Jan Błachowicz wesprze Panthers Wrocław

Jan Błachowicz dołącza do Panthers Wrocław – klubu futbolu amerykańskiego reprezentującego Polskę w prestiżowych rozgrywkach European League of Football.

Read More...

Mobile Sliding Menu