Patryk Tołkaczewski: „Wróciłem i mam zamiar namieszać”

In Walki i historie, Zawodnicy On

 

Patryk Tołkaczewski. Fot. KSW

Patryk „Gleba” Tołkaczewski, były pięściarski mistrz Polski i zwycięzca turnieju walk na gołe pięści, podczas gali XTB KSW Colosseum zadebiutuje w okrągłej klatce.

W walce otwarcia gali na PGE Narodowym fani będą mieli okazję obejrzeć niezwykle ciekawy pojedynek dwóch pięściarskich mistrzów. W boju tym Krzysztof Głowacki, były czempion organizacji WBO, zmierzy się z popularnym Patrykiem „Glebą” Tołkaczewskim. Dla obu będzie to debiut w MMA, ale też obaj sumiennie przygotowują się do rywalizacji w nowej dyscyplinie.

– Miałem kiedyś krótki epizod z MMA i teraz też już około pięciu miesięcy trenuję – mówi Patryk Tołkaczewski. – Wiadomo, że żeby być zawodnikiem MMA, trzeba wiele potu wylać na treningach. Ja jestem pokorny i ciężko pracuję, a co będzie w walce, to się okaże, bo – jak to się mówi – plan się ma do pierwszego strzału. Mam zamiar wykonać ten pierwszy strzał. Myślę, że ta walka będzie czymś wielkim.

Tołkaczewski ma za sobą udaną karierę w boksie amatorskim. Był dwukrotnym mistrzem Polski i aż cztery razy walczył w finałach tych zawodów. Rywalizował też w mistrzostwach Europy juniorów. Rozgłos zyskał natomiast gromiąc rywali w brutalnych walkach na gołe pięści. Popularny „Gleba” wygrał pięć pojedynków na galach Gromdy i został zwycięzcą dziesiątego turnieju tej organizacji. Podczas jednej z gal pochodzący z Torunia zawodnik popisał się też rekordowo szybkim nokautem – w zaledwie szóstej sekundzie pojedynku posłał na deski Saulo Cavalariego.

– W boksie amatorskim również starałem się kończyć jak najszybciej moje walki. Na Gromdzie też wszystkie starcia kończyłem dość szybko, bo w pierwszych rundach.

Patryk zapewnia, że bardzo poważnie podchodzić do swojego debiutu w MMA i chce wejść do tego świata z przytupem.

– Przez pewien czas w życiu patrzyłem jak inni boksują, walczą. Teraz wróciłem. Jestem tu, gdzie jestem i mam zamiar namieszać. 3 czerwca będę w formie życia i chcę zrobić coś wielkiego.

Do pojedynku Patryka „Gleby” Tołkaczewskiego z Krzysztofem Głowackim dojdzie już 3 czerwca na PGE Narodowym.

źródło: kswmma.com

You may also read!

almma

ALMMA 241 Lądek Zdrój

Amatorska Liga MMA wraca z kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się na Dolnym Śląsku. 20 kwietnia 2024 r. zapraszamy do Lądka

Read More...

UFC 300: Pereira vs Hill – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 300: Pereira

Read More...

Salahdine Parnasse: „Myślę, że hala będzie wypełniona po brzegi”

Salahdine Parnasse. Fot. KSW Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi lekkiej i piórkowej, już 6 kwietnia stanie

Read More...

Mobile Sliding Menu