Szpilka: „Mnie już też w życiu spisywali na straty, a ja dalej tu jestem”

In Walki i historie, Zawodnicy On
Artur Szpilka
Artur Szpilka. Fot. KSW

Artur Szpilka podczas gali XTB KSW Colosseum 2 po raz drugi wejdzie do okrągłej klatki, aby rywalizować w nowej dla siebie dyscyplinie.

3 czerwca na PGE Narodowym dojdzie do pojedynku jednego z najbardziej znanych i popularnych polskich pięściarzy, Artura Szpilki, z jedną z legend KSW, Mariuszem Pudzianowskim.

– Cieszy mnie to, że będę walczył z Mariuszem, który jest w MMA trzynaście lat, i który tak naprawdę jest ikoną MMA w Polsce – mówi Artur Szpilka. – Będę z nim rywalizował w jego sporcie i oczywiście, że się obawiam, przecież on był najsilniejszym człowiekiem świata. To się nie wzięło z niczego. Siłę zawsze Mariusz będzie miał. Jestem jednak na to gotowy. Zobaczymy, co się wydarzy. Ja dopiero się uczę, ale wychodzę mu nakopać. To jest normalne, po to idę walczyć.

Artur Szpilka zebrał ogromne doświadczenie na najwyższym światowym poziomie w boksie zawodowym. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej, a na swoim koncie ma zwycięstwa nad tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz Adamek, Mariusz Wach czy Mike Mollo. „Szpila” kroczy teraz jednak przez świata MMA, ale jest dopiero na początku tej trudnej drogi.

– Nie można się poddawać w życiu, bo mnie już też w życiu spisywali na straty, a ja dalej tu jestem, uśmiecham się, jestem szczęśliwym człowiekiem. Przede wszystkim chyba dorosłem. Nie jestem już taki buńczuczny jak kiedyś, bo też sparzyłem się na wielu rzeczach i wiem, że nie tędy droga. Mam wspaniałe pieski, wspaniałą kobietę. Jestem szczęśliwy, że mogę brać udział w tym wydarzeniu, na tak prestiżowej gali.

Mimo różnicy doświadczenia w mieszanych sztukach walki, Artur nastawia się na twardą konfrontację z „Pudzianem”.

– Z Mariuszem też robiłem w MMA i jak już obalił, to głównie leżał na mnie i za dużo nie zrobił, więc spokojnie. Ja walczę od piętnastego roku życia. Walka to jednak walka. Wychodzimy, dajemy z siebie sto procent.

Do pojedynku Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką dojdzie 3 czerwca na PGE Narodowym.

źródło: kswmma.com

You may also read!

GliwiceKSWgalakibice

Piąta gala KSW w Gliwicach

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 89 organizacja KSW po raz piąty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru dojdzie

Read More...
almma

ALMMA 237 Bochnia

Na początku grudnia Amatorska Liga MMA zawita ze swoim kolejnym wydarzeniem do Bochni. 2 grudnia 2023 r. zapraszamy na kolejną

Read More...

Mateusz Rębecki: „Bonus w UFC jest gamechangerem”

Mateusz Rębecki. Fot. instagram.com/rebeasti Mateusz Rębecki wygrał niedawno trzecią walkę w oktagonie UFC. Polak pokonał rywal

Read More...

Mobile Sliding Menu