„Słynął z bardzo szybkich rąk” – Marian Ziółkowski o rywalu dla Mameda

In Walki i historie, Zawodnicy On

Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, przedstawił czterech rywali, którzy mogliby potencjalnie zmierzyć się z Mamedem Khalidovem w walce na XTB KSW: Colosseum 2.

Mamed Khalidov, prawdziwa legenda mieszanych sztuk walki, będzie jednym z bohaterów zbliżającej się gali XTB KSW Colosseum 2. Na razie jednak nie wiadomo kto będzie jego rywalem. Dużo mówi się o Scotcie Askhamie. W programie Klatka po klatce Marian Ziółkowski przedstawił jeszcze dwa inne nazwiska i zawodnika, którego danych nie chciał zdradzić, a którego podobno bierze się pod uwagę jako rywala dla Mameda.

– Słyszy się cały czas o Hektorze Lombardzie, mówi się też o Lyoto Machidzie, a dziś usłyszałem o trzecim gościu. Gdyby to był on, to byłoby największe. Bił się w UFC, bił się w Pride. Słynął z bardzo szybkich rąk. (…) To nie był gość, który miał szybkie ręce, bo uderzał szybko, tylko był raczej eksplozywny i gdy atakował jego łapy wchodziły bardzo mocno.

Już 3 czerwca organizacja KSW po raz drugi w historii przygotuje swoją galę na PGE Narodowym. W trakcie pierwszej gali Colosseum, do której doszło w roku 2017, Mamed Khalidov wystąpił w walce wieczoru i zmierzył się w niesamowitym pojedynku dwóch mistrzów z Borysem Mańkowskim. Mamed Khalidov dzierżył wówczas pas kategorii średniej, a Borys Mańkowski był mistrzem wagi półśredniej. Panowie dali świetny bój, który był prawdziwą ozdobą wydarzenia na PGE Narodowym. Walka rozegrała się na pełnym dystansie i to Mamed wyszedł z niej jako zwycięzca.

Mamed Khalidov to nie tylko żyjąca legenda MMA, ale również prawdziwa ikona KSW. Khalidov od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki i oczarowuje fanów fenomenalnymi umiejętnościami. Jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 44 pojedynki, z których 36 wygrał. Na swoim koncie ma 16 zwycięstw zdobytych przez nokaut i tyle samo przez poddanie. Jest to najlepszy wynik skończeni przed czasem w historii KSW. W swoich walkach Mamed zdobył 10 bonusów, a 20 razy występował w starciach wieczoru. W ostatnim pojedynku, do którego doszło podczas gali XTB KSW 77, Khalidov szybko rozprawił się z Mariuszem Pudzianowskim.

You may also read!

głowacki krzysztof

Miliony wyświetleń nokautu w wykonaniu Głowackiego

Krzysztof Głowacki. Fot. KSW Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA, a jego nokaut na Patryku

Read More...

„Żeby robić więcej niż te dwanaście gal…” – dyrektor sportowy KSW o planach

Fot. KSW Organizacja KSW przygotowuje dwanaście gal rocznie i na razie nie planuje zwiększać tej liczby.

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego

Read More...

Mobile Sliding Menu