„Słynął z bardzo szybkich rąk” – Marian Ziółkowski o rywalu dla Mameda

In Walki i historie, Zawodnicy On

Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, przedstawił czterech rywali, którzy mogliby potencjalnie zmierzyć się z Mamedem Khalidovem w walce na XTB KSW: Colosseum 2.

Mamed Khalidov, prawdziwa legenda mieszanych sztuk walki, będzie jednym z bohaterów zbliżającej się gali XTB KSW Colosseum 2. Na razie jednak nie wiadomo kto będzie jego rywalem. Dużo mówi się o Scotcie Askhamie. W programie Klatka po klatce Marian Ziółkowski przedstawił jeszcze dwa inne nazwiska i zawodnika, którego danych nie chciał zdradzić, a którego podobno bierze się pod uwagę jako rywala dla Mameda.

– Słyszy się cały czas o Hektorze Lombardzie, mówi się też o Lyoto Machidzie, a dziś usłyszałem o trzecim gościu. Gdyby to był on, to byłoby największe. Bił się w UFC, bił się w Pride. Słynął z bardzo szybkich rąk. (…) To nie był gość, który miał szybkie ręce, bo uderzał szybko, tylko był raczej eksplozywny i gdy atakował jego łapy wchodziły bardzo mocno.

Już 3 czerwca organizacja KSW po raz drugi w historii przygotuje swoją galę na PGE Narodowym. W trakcie pierwszej gali Colosseum, do której doszło w roku 2017, Mamed Khalidov wystąpił w walce wieczoru i zmierzył się w niesamowitym pojedynku dwóch mistrzów z Borysem Mańkowskim. Mamed Khalidov dzierżył wówczas pas kategorii średniej, a Borys Mańkowski był mistrzem wagi półśredniej. Panowie dali świetny bój, który był prawdziwą ozdobą wydarzenia na PGE Narodowym. Walka rozegrała się na pełnym dystansie i to Mamed wyszedł z niej jako zwycięzca.

Mamed Khalidov to nie tylko żyjąca legenda MMA, ale również prawdziwa ikona KSW. Khalidov od blisko 20 lat rywalizuje w mieszanych sztukach walki i oczarowuje fanów fenomenalnymi umiejętnościami. Jest byłym mistrzem KSW wagi półciężkiej i byłym czempionem kategorii średniej. Od debiutu w roku 2004 stoczył 44 pojedynki, z których 36 wygrał. Na swoim koncie ma 16 zwycięstw zdobytych przez nokaut i tyle samo przez poddanie. Jest to najlepszy wynik skończeni przed czasem w historii KSW. W swoich walkach Mamed zdobył 10 bonusów, a 20 razy występował w starciach wieczoru. W ostatnim pojedynku, do którego doszło podczas gali XTB KSW 77, Khalidov szybko rozprawił się z Mariuszem Pudzianowskim.

You may also read!

UFC migu

UFC 286 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów gali UFC 286: Edwards vs Usman 3. Wydarzenie odbyło się w Londynie

Read More...
Artur Szpilka

Artur Szpilka: „Wyzwanie i szansa, ale też każdy z nas walczy dla siana”

Artur Szpilka. Fot. KSW Artur Szpilka nie kryje, że jednym z elementów, które sprawiły, że zmierzy

Read More...

Puchar Polski MMA 2023

Już pod koniec marca Amatorska Liga MMA przygotuje swoje kolejne wydarzenie, którym będzie Puchar Polski MMA 2023. Puchar Polski MMA

Read More...

Mobile Sliding Menu