„Bardzo godne pieniądze” – Wasilewski podał kwotę dla Szpilki za walkę o pas

In Zarobki, Zawodnicy On
artur szpilka
Artur Szpilka. Fot. facebook.com/szpilka.artur

Andrzej Wasilewski, były promotor bokserski Artura Szpilki, zdradził, że „Szpila” zawalkę o mistrzostwo świata WBC zarobił na czysto około miliona dolarów.

Artur Szpilka zebrał ogromne doświadczenie na najwyższym światowym poziomie w boksie zawodowym. W roku 2016 walczył o pas mistrza świata WBC królewskiej kategorii wagowej z Deontaya Wilder, a na swoim koncie ma zwycięstwa nad tak znanymi pięściarzami jak: Tomasz Adamek, Mariusz Wach czy Mike Mollo.

Andrzej Wasilewski w rozmowie dla „Super Expressu” został zapytany o najlepszy kontrakt, jaki udało mu się wynegocjować w promotorskiej karierze.

– Myślę, że walka Artura Szpilki z Wilderem.

Wasilewski zdradził też kwotę, jaką za walkę zarobił Szpilka.

– Artur koło miliona dolarów zarobił po podatkach, po wszystkich prowizjach. To były bardzo, bardzo godne pieniądze i się bardzo cieszę, że Artur tych pieniędzy nie wydał. Pięknie mieszka i wiem, że dobrze liczy pieniądze i mam nadzieję, że tak do końca życia będzie, bo to jest zmora sportowców wszystkich, a szczególnie w sportach walki.

Dziś Artur Szpilka walczy w MMA. W profesjonalnych klatkach stoczył do tej pory dwa pojedynki i oba wygrał. W styczniu miał ponownie zawalczyć i na gali XTB KSW 78 zmierzyć się z Arkadiuszem Wrzoskiem, jednak kontuzja wyeliminowała go z tego pojedynku. Artur wrócił już do pełnej sprawność i szykuje się do największego wyzwania w karierze w mieszanych sztukach walki, starcia z Mariuszem Pudzianowskim. Do walki dojdzie 3 czerwca podczas gali XTB KSW Colosseum 2.

You may also read!

UFC migu

UFC 286 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów gali UFC 286: Edwards vs Usman 3. Wydarzenie odbyło się w Londynie

Read More...

„Słynął z bardzo szybkich rąk” – Marian Ziółkowski o rywalu dla Mameda

Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, przedstawił czterech rywali, którzy mogliby potencjalnie zmierzyć się z Mamedem Khalidovem w walce

Read More...
Artur Szpilka

Artur Szpilka: „Wyzwanie i szansa, ale też każdy z nas walczy dla siana”

Artur Szpilka. Fot. KSW Artur Szpilka nie kryje, że jednym z elementów, które sprawiły, że zmierzy

Read More...

Mobile Sliding Menu