Kadra Polski wyruszyła na Mistrzostwa Świata Amatorskiego MMA

In Walki i historie, Zawodnicy On

Kadra Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska wyleciała dziś z warszawskiego Okęcia do Belgradu, gdzie odbędą się Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022.

Mistrzostwa Świata Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 odbędą się w Belgradzie w hali Štark Arena w dniach 11-17.02.2023 r. Ma to być największe wydarzenie w historii organizacji International Mixed Martial Arts Federation, która jest globalnym ciałem zarządzającym amatorskim MMA na świecie. W turniejowej rywalizacji ma wziąć udział 550 sportowców z 63 krajów.

Ostatecznie polska kadra będzie składać się z dziewięciu zawodników i zawodniczek. Niestety Karol Durszlewicz i Blanka Stępień musieli wycofać się z zawodów ze względów zdrowotnych. Natomiast do reprezentacji dołączył Mikołaj Andrzejczak, który będzie rywalizował w kategorii juniorów, w wadze półśredniej. Zawodnicy w trakcie turnieju będę wspierani przez trenera Szymona Bońkowskiego i Michała Mankiewicza.

Skład kadry przedstawia się następująco:

Seniorzy:

Magda Czaban – waga atomowa 47,7kg (105 lb)
Paulina Kontna – waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Paulina Wiśniewska– waga musza 56,7 kg (125 lb)
Brajan Przysiwek – waga średnia 83,9 kg (185 lb)  Maciej Rębacz – waga lekka 70,3 kg (155 lb)

Juniorzy:

Dominika Steczkowska – waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Michał Borowski – waga lekka 70,3 kg (155 lb)
Krystian Kowalczyk – waga kogucia 61,2 kg (135 lb)
Mikołaj Andrzejczak – waga półśrednia – 77,1 kg (170 lbs)

Kadra Polski ma za sobą udany występ Mistrzostwach Europy IMMAF 2022, które odbyły się pod koniec września we Włoszech. Reprezentanci Polski stoczyli 25 pojedynków i zdobyli 6 medali. Magdalena Czaban wywalczyła tytuł mistrzyni Europy w wadze słomkowej seniorów.  Dominika Steczkowska zdobyła złoty krążek i została mistrzynią Europy juniorów w wadze koguciej. Paulina Kontna zakończyła turniej ze srebrnym medalem seniorskiej kategorii koguciej. Karol Durszlewicz zdobył brąz w wadze koguciej seniorów, a Brajan Przysiwek zajął trzecie miejsce w kategorii średniej. Michał Borowski został wicemistrzem Europy juniorów w wadze lekkiej. W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zakończyła zawody na miejscu czwartym wśród seniorów i trzecim wśród juniorów.

Stowarzyszenie MMA Polska i reprezentacja wspierane są przez: Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie, Polska Spółka Gazownictwa, PKO Bank Polski, Lexus Warszawa Wola, Studio 306, Kostka Transporte, Pitbull West Coast, Overlord Fightgear, Kaman Sport Group i Mondo Lab.

You may also read!

Szef UFC: „Netflix jest spóźniony w tej grze”

Umowa dotycząca współpracy telewizyjnej pomiędzy UFC a ESPN dobiega końca. Dana White, szef UFC, nie wyklucza, że rozmowy dotyczące

Read More...

„Rozmowy były dosyć intensywne” – Michał Materla wypełnił kontrakt z KSW

Michał Materla. Fot. KSW Michał Materla w miniony weekend stoczył kolejną walkę w organizacji KSW. Było

MMA Polska powołało kadrę na Mistrzostwa Europy IMMAF 2024

Magda Czaban. Fot. IMMAF Już pod koniec marca w Serbii rozpoczną się Mistrzostwa Europy IMMAF 2024,