„Przeszarżował” – Marcin Tybura o negocjacja Ngannou z UFC

In Kontrakty, Zawodnicy On
marcin tybura
fot.instagram.com/tyburamarcin

Marcin Tybura, czołowy zawodnik wagi ciężkiej organizacji UFC, jest zdania, że Francis Ngannou jest dziś bardzie biznesmenem niż sportowcem.

Francis Ngannou, były mistrz wagi ciężkiej UFC, nie porozumiał się z organizacją w sprawie nowego kontraktu i opuścił jej szeregi. Ngannou chciał nie tylko zarabiać więcej, ale również mieć możliwość toczenia walk w bokserskich ringach. Marcin Tybura w rozmowie z Patrykiem Prokulskim dla TVP Sport przedstawił swoje spojrzenie na sprawę Francisa Ngannou.

– Cały mój pogląd na tę sprawę wygląda tak, że Ngannou przeszarżował w negocjacjach. Uważam, że ma do tego tendencję. Parę rozmów z nim odbyłem i zauważyłem, że to już trochę bardziej biznesmen niż sportowiec. Sportowcem jest świetnym, ale żeby walczyć na tym poziomie, trzeba mieć w sobie trochę szaleństwa. W nim tego szaleństwa już nie ma. Mocno skupia się na tym, żeby zarabiać pieniądze. Natomiast tracimy jedną gwiazdę, a zyskujemy drugą – chyba nawet większą. Nie uważam, żeby można było mówić o jakiejś stracie.

Francis Ngannou nie kryje, że w swoich kolejnych pojedynkach chciałby spróbować sił w bokserskim ringu. Na razie nie wiadomo, kto może być jego rywalem w pięściarstwie, ale Eddie Hearn, promotor Anthony’ego Joshuy jest otwarty na współpracę z Ngannou i chętny na zorganizowanie pojedynku Francisa z Joshuą, o czym powiedział niedawno w programie The MMA Hour.

Francis Ngannou odszedł z UFC jako mistrz wagi ciężkiej. O zwakowany przez niego pas zawalczy Ciryl Gane z Jonem Jonesem.

You may also read!

UFC migu

UFC 286 – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów gali UFC 286: Edwards vs Usman 3. Wydarzenie odbyło się w Londynie

Read More...

„Słynął z bardzo szybkich rąk” – Marian Ziółkowski o rywalu dla Mameda

Marian Ziółkowski, mistrz KSW wagi lekkiej, przedstawił czterech rywali, którzy mogliby potencjalnie zmierzyć się z Mamedem Khalidovem w walce

Read More...
Artur Szpilka

Artur Szpilka: „Wyzwanie i szansa, ale też każdy z nas walczy dla siana”

Artur Szpilka. Fot. KSW Artur Szpilka nie kryje, że jednym z elementów, które sprawiły, że zmierzy

Read More...

Mobile Sliding Menu