„Warto się rozwijać” – Radosław Paczuski działa nie tylko w sporcie

In Akcje i dodatkowa działalność, Zawodnicy On
radek paczuski
Radosław Paczuski. Fot. KSW

Radosław Paczuski, jedne z czołowych zawodników wagi średniej w Polsce, jest człowiekiem, który stawia nie tylko na sport.

Chociaż Radek przygodę ze sportami walki rozpoczął dość późno, dziś ma na swoim koncie pokaźne doświadczenie zebrane w kickboxingu, boksie i muay thai. Ma też już za sobą pięć świetnych wygranych w mieszanych sztukach walki. Aktualnie Paczuski rywalizuje pod skrzydłami KSW, ale w swoim zawodowym życiu nie skupia się tylko na sporcie. W rozmowie dla „Super Expressu” Radosław powiedział, że niedawno wrócił na wyższą uczelnię.

– Studiuję zarządzanie. Postawiłem sobie cel, bo kiedyś przestałem studiować, wróciłem po latach. Teraz mój cel jest taki, żeby zdobyć tytuł magistra. Nie odpuszczę tego! Stawiam na rozwój intelektualny. Uczę się języków – mówię biegle po hiszpańsku, angielsku, zacząłem się uczyć języka tajskiego. Jestem na poziomie przedstawienia się, opowiedzenia o sobie.

Paczuski nie ukrywa, że myśli o tym, aby działać też w przyszłości jako menadżer sportowy.

– Jeśli chodzi o studia magisterskie: planuję iść w kierunku menedżera sportowego. To jeszcze bliżej mojego serca. Nie wiem, czy będę z tego korzystał, ale warto się rozwijać.

Radosław Paczuski ma za sobą trzy świetne występy w KSW. W maju pokonał przed czasem Jasona Wilnisa, a w sierpniu znokautował już w pierwszej rundzie Jasona Radcliffe’a. Podczas ostatniej gali XTB KSW 78 przegrał z Tomaszem Romanowskim, ale dał świetny, wyrównany pojedynek, a decyzja sędziów nie była jednogłośna. Reprezentant Uniq Fight Club wszedł do świata MMA z kickboxingu, w którym stoczył ponad setkę walk amatorskich i kilkadziesiąt zawodowych bojów. Na koncie posiada między innymi tytuł mistrza świata i mistrza Polski w kickboxingu. Wywalczył też tytuł wicemistrza Europy w muay thai. Na zawodowych ringach zdobył pas mistrzowski organizacji DSF Kickboxing Challenge i FEN.

You may also read!

Arek Wrzosek: „W klatce nie ma przyjaźni, jest tylko przemoc i krew”

Arkadiusz Wrzosek. Fot. KSW Arek Wrzosek jest zdecydowany mocno budować swoją markę w świecie sportów walki

Read More...
almma

XII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych Sochaczew

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Sochaczewie. 18 lutego 2023 r. zapraszamy do Sochaczewa na XII Puchar

Read More...
Torwar 26KSW

KSW 80 w Lubinie

Po raz pierwszy w historii KSW do walki o pas mistrzowski stanie dwóch niepokonanych zawodników. W piątek, 17 marca organizacja KSW

Read More...

Mobile Sliding Menu