Karolina Kowalkiewicz chce wystartować w rajdzie Dakar

In Walki i historie, Zawodnicy On
karolina kowalkiewicz
Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz

Karolina Kowalkiewicz nie planuje długo walczyć w MMA, a po zakończeniu kariery w klatce chciałaby spróbować swoich sił w rajdzie Dakar. 

Chociaż jakiś czas temu głośno mówiło się o potencjalnym zakończeniu kariery przez Karolinę Kowalkiewicz, dziś Karolina walczy dalej i odnosi kolejne zwycięstwa w UFC. Karolina nie planuje już jednak walczyć wiele lat, o czym powiedziała w rozmowie dla Radia Łódź.

– Nie jestem młodą zawodniczką. Chcę jeszcze oczywiście walczyć. Fajnie by było wrócić do czołówki, ale tak naprawdę w kolejce do pasa UFC jest tyle młodych zawodniczek, że zanim tam się dopcham, to parę lat minie, a za parę lat już będę na sportowej emeryturze.

Karolina dodał też, że myśli o tym, aby bić się jeszcze maksymalnie dwa lata, a potem spróbować swoich sił w czymś zupełnie nowym.

– Na początku stycznia lecę do Arabii Saudyjskiej na Rajd Dakar jako widz. Na razie jako widz. Mam nadzieję, że w kolejnych edycjach uda mi się wystartować w kategorii quadów ponieważ już od jakiegoś czasu zakochałam się w quadach. Jest trochę planów na przyszłość.

Karolina walczy dla UFC od 2015 roku. Wcześniej była mistrzynią KSW. Dla UFC stoczyła do tej pory czternaście pojedynków. W 2016 walczyła z Joanną Jędrzejczyk o pas mistrzowski, ale musiała uznać wyższość rywalki w klatce. Aktualnie Karolina ma za sobą dwie wygrane z rzędu w oktagonie.

You may also read!

Arek Wrzosek: „W klatce nie ma przyjaźni, jest tylko przemoc i krew”

Arkadiusz Wrzosek. Fot. KSW Arek Wrzosek jest zdecydowany mocno budować swoją markę w świecie sportów walki

Read More...
almma

XII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych Sochaczew

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Sochaczewie. 18 lutego 2023 r. zapraszamy do Sochaczewa na XII Puchar

Read More...
Torwar 26KSW

KSW 80 w Lubinie

Po raz pierwszy w historii KSW do walki o pas mistrzowski stanie dwóch niepokonanych zawodników. W piątek, 17 marca organizacja KSW

Read More...

Mobile Sliding Menu