Dana White: „Nie chciejcie dostawać niczego od rządu”

In Biznes, Finanse On

Dana White, szef UFC, jest osobą, która na pierwszym miejscu stawia przedsiębiorczość i nie chce, aby rząd zbyt mocno ingerował w to, co robią ludzie.

Dana White od 20 lat stoi na czele organizacji UFC i nie kryje, że daleko mu do osób, które zamiast na siebie, liczą na wsparcie od rządu. W rozmowie z Grantem Cardone’em postanowił zwrócić się do młodych ludzi i stwierdził:

– Wszyscy ludzie narzekający na milionerów… Jak myślicie, kto sprawia, że ten kraj dalej funkcjonuje? Jak to waszym zdaniem działa, głupki? Jak myślicie, skąd biorą się pieniądze, którymi dysponuje rząd? Wszystkim młodym ludziom, którzy oglądają nas teraz mogę powiedzieć: nie chciejcie dostawać niczego od rządu. Jedyna rzecz, której powinniście chcieć od rządu, to aby był jak najdalej od waszych biznesów i planów. Jeśli myślicie, że rząd kiedykolwiek o was zadba i spełni wasze marzenia, to znaczy, że zwariowaliście. To tak nie działa.

White powiedział również czego nie lubi w biznesie.

– Mam następującą filozofię: jeśli ze mną pracujesz, nie mówi mi „nie”. Nikt w tym budynku nigdy nie mówi „nie”. Mamy prawie 2023 rok, wszystko można zrobić. Nigdy nie mówi mi, że nie możemy czegoś zrobić. To nie jest prawda.

Dana White jest prezesem organizacji UFC od roku 2001, kiedy to wraz z braćmi Fertitta kupił markę za 2 miliony dolarów. Po sprzedaży firmy już sam pozostał na stanowisku prezesa, a braci Fertitta odeszli z firmy. W roku 2016 UFC zostało sprzedana za 4 miliardy dolarów, a wartość udziałów Dany White’a szacowano wówczas na 360 milionów dolarów. Po sprzedaży marki Dana White pozostał na stanowisku prezesa firmy i zarządza nią do dziś.

You may also read!

Arek Wrzosek: „W klatce nie ma przyjaźni, jest tylko przemoc i krew”

Arkadiusz Wrzosek. Fot. KSW Arek Wrzosek jest zdecydowany mocno budować swoją markę w świecie sportów walki

Read More...
almma

XII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych Sochaczew

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Sochaczewie. 18 lutego 2023 r. zapraszamy do Sochaczewa na XII Puchar

Read More...
Torwar 26KSW

KSW 80 w Lubinie

Po raz pierwszy w historii KSW do walki o pas mistrzowski stanie dwóch niepokonanych zawodników. W piątek, 17 marca organizacja KSW

Read More...

Mobile Sliding Menu