Szef UFC: „Jestem jak spłukany koleś, który stał się bogaczem”

In Biznes, Finanse On

ppv ufc 259

Dana White, szef UFC, jest człowiekiem zamożnym, który biznesowo jest zaangażowany w wiele różnych przedsięwzięć. 

Dana White od lat prowadzi organizację UFC i od lat jest milionerem. W rozmowie z Grantem Cardone’em przyznał jednak, że jest osobą, która lubi wydawać pieniądze na przyjemności. Nie zbiera bogactwa, tylko je wydaje.

– Wiem jakie są moje mocne i słabe strony – powiedział White. – Jestem naprawdę dobry w zarabianiu pieniędzy. Niezbyt jednak dobry w dbaniu o nie. Jestem jak spłukany koleś, który stał się bogaczem.

White powiedział również, że w życiu chodzi o kolekcjonowanie pięknych wspomnień, dlatego nie ma problemu z tym, aby wydawać dużo pieniędzy na przyjemności. Co ciekawe, szef UFC przyznał również, że nie jest biznesowo związany tylko z MMA.

– Jestem dzikusem, który potrafi pracować więcej niż każda inna osoba. Nikt mnie w tym nie prześcignie. Nie boję się też próbować. Jeśli uwielbiam coś i coś jest moją pasją, wchodzę w to na sto procent. W trakcie pandemii uruchomiłem firmę zajmującą się whiskey i idzie nam świetnie. Posiadam też kilka innych biznesów. Zaangażowany jestem w wiele przedsięwzięć, o których ludzie nie mają pojęcia. Nie chcę publicznie o nich mówić, ale mam też kilka wspólnych interesów prowadzonych z braćmi Fertitta. Właśnie ruszamy z Power Slap.

Power Slap, czyli turniej, w którym zawodnicy uderzają się otwartą dłonią w twarz, został usankcjonowany przez Komisję Sportową Stanu Nevada i będzie uznawany za profesjonalny sport.

Dana White jest prezesem organizacji UFC od roku 2001, kiedy to wraz z braćmi Fertitta kupił markę za 2 miliony dolarów. Po sprzedaży firmy już sam pozostał na stanowisku prezesa, a braci Fertitta odeszli z firmy. W roku 2016 UFC zostało sprzedana za 4 miliardy dolarów, a wartość udziałów Dany White’a szacowano wówczas na 360 milionów dolarów. Po sprzedaży marki Dana White pozostał na stanowisku prezesa firmy i zarządza nią do dziś.

You may also read!

almma

XII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych Sochaczew

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Sochaczewie. 18 lutego 2023 r. zapraszamy do Sochaczewa na XII Puchar

Read More...
Torwar 26KSW

KSW 80 w Lubinie

Po raz pierwszy w historii KSW do walki o pas mistrzowski stanie dwóch niepokonanych zawodników. W piątek, 17 marca organizacja KSW

Read More...

„Za pieniądze. Ku rozrywce” – Andrzej Janisz o branży związanej z walczeniem

Czy rozrywka związana z branżą sportów walki może pójść w kierunku, który dziś jest nieakceptowalny dla społeczeństw?  Rozwój branży sportów

Read More...

Mobile Sliding Menu