„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

In Zarobki, Zawodnicy On

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem.

Od dłuższego czasu głośno na temat sporu Francisa Ngannou, mistrza UFC wagi ciężkiej z organizacją. Sprawa dotyczy kontraktu i zarobków za walki. Po ostatniej walce Francis nie zdecydował się na przedłużenie współpracy z UFC i jest w trakcie negocjacji nowych warunków umowy. Francis otwarcie mówi też o związku, który mógłby zadbać o zawodników, ale po tym jak Jake Paul, popularny youtuber i pięściarz, poruszył też niedawno tę kwestię, Francis stwierdził w rozmowie dla serwisu Combate:

– To jest bardzo trudne. Jak miałby powstać związek? Czy zapłacisz zawodnikom i powiesz im, aby nie walczyli? Jak miałoby to działać? Wielu zawodników zwyczajnie nie ma pieniędzy. Czekają na kolejną walkę, aby zarobić na dom, na rachunki, a teraz mieliby w proteście przestać walczyć i mieliby to zrobić dla rozwoju związku? Nie wierzę, że to zrobią. Nie dlatego, że nie chcą, ale dlatego, że nie mają wyboru. To jest główny problem. Wielu zawodników nie ma wyboru, bo żyje od wypłaty do wypłaty. To smutne, że ten system tak działa, ale nie poddaję się w działaniu w sprawie związku. Liczę, że kiedyś powstanie, żeby zawodnicy mogli być lepiej wynagradzani.

Francis Ngannou pozostaje niepokonany od roku 2018. W tym czasie wygrał sześć pojedynków i zdobył mistrzowski tytuł wagi ciężkiej. W kolejnym boju Ngannou ma zmierzyć się z Jonem Jonesem, ale najpierw musi zakończyć negocjacje nowej umowy. Starcie z Jone Jonesem byłoby pierwszą obroną tytułu w wykonaniu Ngannou.

You may also read!

Arek Wrzosek: „W klatce nie ma przyjaźni, jest tylko przemoc i krew”

Arkadiusz Wrzosek. Fot. KSW Arek Wrzosek jest zdecydowany mocno budować swoją markę w świecie sportów walki

Read More...
almma

XII Puchar Pamięci Żołnierzy Wyklętych Sochaczew

Amatorska Liga MMA szykuje się do kolejnego wydarzenia. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Sochaczewie. 18 lutego 2023 r. zapraszamy do Sochaczewa na XII Puchar

Read More...
Torwar 26KSW

KSW 80 w Lubinie

Po raz pierwszy w historii KSW do walki o pas mistrzowski stanie dwóch niepokonanych zawodników. W piątek, 17 marca organizacja KSW

Read More...

Mobile Sliding Menu