UFC otwarte na nowe platformy streamingowe

In Media, Umowy telewizyjne On

Chociaż do końca umowy pomiędzy Disneyem i UFC zostało jeszcze kilka lat, szefostwo amerykańskiej marki MMA już dziś myśli o dalszych krokach w zakresie transmisji. 

Podstawowa umowa pomiędzy należącym do Disneya stacją ESPN a UFC została podpisana na pięć lat i niebagatelną kwotę 1,5 miliarda dolarów, co przy okazji  oznaczało ponad dwa razy większy roczny przychód z umowy dla UFC w stosunku do tego, co marka otrzymywała wcześniej ze strony grupy Fox. Po kilku miesiącach współpracy obie firmy zdecydowały się nie tylko przedłużyć umowę do roku 2025, ale również ją rozbudować.

Dziś szefostwo firmy Endeavor, do której należy UFC, myśli już o dalszych krokach. Prezes Mark Shapiro w niedawnej rozmowie z inwestorami stwierdził:

– Disney bardzo docenia współpracę z UFC i rozwój potencjału platformy ESPN+. Jesteśmy cierpli. Biznes się świetnie rozwija. Chcielibyśmy dać nieco więcej czasu Amazonowi i Applowi, aby ich serwisy mogły się bardziej rozwinąć. Staramy się mieć otwarte głowy, ale nie chcemy wykonywać pochopnych kroków. Chcemy rozwinąć nasz maksymalny potencjał tu, gdzie aktualnie jesteśmy.

Shapiro odniósł się również do potencjalnej współpracy z Netflixem.

– Nie chcemy być królikami doświadczalnymi. Ludzie nie wchodzą na Netflixa dla sportu, nie wchodzą, aby oglądać wydarzenia na żywo. Czas działa na naszą korzyść.

Prezes Endeavor powiedział również, że jest gotów, aby już dziś rozpocząć rozmowy z przedstawicielami Disneya w sprawie dalszej współpracy i dodał, że organizacja na pewno wysłucha innych oferentów z rynku.

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu