Arena Gliwice po raz czwarty

In Areny, Biznes On

GliwiceKSWgalakibice

Podczas nadchodzącej gali XTB KSW 76 lider europejskiego rynku MMA po raz czwarty pojawi się w Gliwicach. W walce wieczoru Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov zderzą się z sobą w największej konfrontacji legend do jakiej doszło w okrągłej klatce.

Od ostatniej gali KSW w Gliwicach minęło dwanaście miesięcy. Po raz pierwszy organizacja KSW przygotowała tu swoje wydarzenie w roku 2018, a rok później pojawiła się ponownie. Wszystkie wydarzenia w Gliwicach odbyły się w grudniu. Pandemiczny okres spowodował, że w roku 2020 Arena Gliwice nie gościła corocznego eventu z okrągłą klatką. Teraz jednak KSW wraca i ponownie robi to z przytupem.

Do tej pory we wszystkich walkach wieczoru gal w Gliwicach walczył Mamed Khalidov. Nie inaczej będzie podczas XTB KSW 77. Legendarny Mamed miał okazję mierzyć się tam z Tomaszem Narkunem, Scottem Askhamem i Roberto Soldiciem. Najpierw, podczas KSW 46, doszło największego rewanżu w historii KSW, starcia pomiędzy Mamedem i ówczesnym mistrzem wagi półciężkiej, Tomaszem Narkunem. Zawodnicy ci spotkali się z sobą po raz pierwszy w marcu tego samego roku i wówczas Mamed został poddany przez Narkuna w trzeciej rundzie walki. Druga konfrontacja rozstrzygnęła się na przestrzeni piętnastu minut i na tym dystansie to Tomasz Narkun ponownie okazał się lepszy.

Główną atrakcją gali KSW 52, drugiej gali w Gliwicach, było starcie Mameda Khalidova z groźny, fenomenalnie walczącym mistrzem wagi półśredniej Scottem Askhamem. Anglik, słynący ze swoich potężnych kopnięć na wątrobę, tym razem zdecydowanie skupił się na walce parterowej, gdzie na przestrzeni wszystkich rund dominował nad Mamedem. Nie dawał mu szans na rozwinięcie skrzydeł w stójce i wyszedł z tego boju jako zwycięzca.

Gala KSW 65 z grudnia 2021 roku przyniosła starcie Mameda Khalidova z Roberto Soldiciem. Na szali tego pojedynku pojawił się pas mistrzowski wagi średniej, który Mamed odebrał w drugim pojedynku Scottowi Askhamowi. Bój rozegrał się na przestrzeni dwóch rund i od początku czuć było, że nokaut wisi w powietrzu. Mamed i Roberto dali fantastyczny pojedynek z mocnymi akcjami stójkowymi. W końcu obaj zawodnicy poszli na otwartą wymianę, w której Roberto trafił potężnym lewym Mameda i brutalnie dokończył dzieła zniszczenia na macie.

Każda dotychczasowa gala KSW w Gliwicach przyniosła fanom walki mistrzowskie. Na gali KSW 46 fani zobaczyli pojedynek o wakujący pas pomiędzy niepokonanym mistrzem wagi lekkiej, Mateuszem Gamrotem a byłym mistrzem wagi piórkowej, prawdziwym wirtuozem parteru, Kleberem Koike Erbstem. Starciem mistrzowskim podczas gali KSW 52 był pojedynek fenomenalnego Francuza, Salahdine’a Parnasse’a, w pierwszej obronie tymczasowego tytułu przeciwko niezwykle doświadczonemu i utytułowanemu Ivanowi Buchingerowi. Natomiast podczas KSW 56, poza walką mistrzowską Khalidov vs Soldić, doszło do boju o pas wagi piórkowej pomiędzy Danielem Torresem a Salahdine’em Parnasse’em.

Podczas XTB KSW 77 również nie zabraknie walk mistrzowskich. Drugim starciem wieczoru nadciągającego wydarzenia będzie długo wyczekiwana walka o pas wagi koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem. Dodatkowo panujący mistrz wagi półciężkiej, Ibragim Chuzigaev, stanie do pierwszej obrony tytułu przeciwko numerowi jeden tej kategorii wagowej, Ivanowi Erslanowi.

Gala XTB KSW 77 zamknie rok 2022 w organizacji KSW, rok z dwunastoma wydarzeniem. Po raz pierwszy w historii organizacja KSW zaczęła przygotowywać swoje gale co miesiąc i w kolejnym roku ponownie zorganizuje tyle samo fantastycznych wydarzeń.

źródło: kswmma.com

You may also read!

Chalidow vs Adamek. KSW Epic Story – pierwszy odcinek serialu

Już w najbliższą sobotę, 24 lutego, kibice sportów walki będą mogli emocjonować się wyjątkową galą XTB KSW Epic. W

Read More...

UFC 298: Volkanovski vs. Topuria – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 298: Volkanovski

Read More...

„Dwa razy większa gaża” – Damian Piwowarczyk o turnieju KSW

Damian Piwowarczyk. Fot. KSW Damian Piwowarczyk, numer sześć rankingu wagi półciężkiej, 24 lutego stanie do rywalizacji

Read More...

Mobile Sliding Menu