Mateusz Borek: „Żadna z tych marek do KSW nie pasuje”

In Biznes, Plany On

mateusz borek

Rok 2022 był dla organizacji KSW przełomowy. Zdaniem Mateusza Borka żadna inna polska organizacja MMA nie może się równać z potencjałem KSW.

Rok 2022 KSW zakończy z dwunastoma zorganizowanymi wydarzeniami. Dzięki współpracy z platformą Viaplay KSW przygotowuje gale co miesiąc i w kolejnych latach nie planuje zwalniać tempa.

Mateusz Borek w rozmowie z Arturem Mazurem dla kanału Klatka po klatce został zapytany o to, czy KSW zmonopolizowało rynek MMA w Polsce.

– Wiadomo było, że odejście z Polsatu, gdzie to się ograniczało do trzech, czterech, czasami pięciu gal w roku, a wymagania nowego partnera, Viaplay, czyli dwanaście gal w roku, spowodowało logiczne planowanie poszczególnych kategorii, rankingów, liczby zawodników.

Mateusz Borek dodał również, że zaczęto jeszcze mocniej penetrować polski rynek i w praktyce każdy wyróżniający się zawodnik ma duże szanse, aby za jakiś czas do KSW trafić.

– Ja nie chcę zabierać nikomu pasji do robienia gal, bo myślę, że dla tego sportu zrobili sporo działacze FEN-u, sporo zrobił Tomek Babiloński, bo gdzieś muszą zaczynać ci chłopcy karierę. (…) Natomiast możemy sobie opowiadać różne rzeczy, być totalnymi dyplomatami, a prawda jest taka, że żadna z tych marek organizacyjnie, marketingowo, finansowo do KSW nie pasuje.

Organizacja KSW zamknie rok 2022 galą XTB KSW 77. Starcie dwóch największych gwiazd w historii organizacji KSW będzie walką wieczoru nadciągającej gali , która odbędzie się 17 grudnia w Arenie Gliwice. Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov skrzyżują rękawice w największej konfrontacji legend, do jakiej doszło w okrągłej klatce. Drugim bojem grudniowego wydarzenia będzie długo wyczekiwana walka o pas wagi koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem.

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

Mobile Sliding Menu