Mateusz Borek: „Żadna z tych marek do KSW nie pasuje”

In Biznes, Plany On

mateusz borek

Rok 2022 był dla organizacji KSW przełomowy. Zdaniem Mateusza Borka żadna inna polska organizacja MMA nie może się równać z potencjałem KSW.

Rok 2022 KSW zakończy z dwunastoma zorganizowanymi wydarzeniami. Dzięki współpracy z platformą Viaplay KSW przygotowuje gale co miesiąc i w kolejnych latach nie planuje zwalniać tempa.

Mateusz Borek w rozmowie z Arturem Mazurem dla kanału Klatka po klatce został zapytany o to, czy KSW zmonopolizowało rynek MMA w Polsce.

– Wiadomo było, że odejście z Polsatu, gdzie to się ograniczało do trzech, czterech, czasami pięciu gal w roku, a wymagania nowego partnera, Viaplay, czyli dwanaście gal w roku, spowodowało logiczne planowanie poszczególnych kategorii, rankingów, liczby zawodników.

Mateusz Borek dodał również, że zaczęto jeszcze mocniej penetrować polski rynek i w praktyce każdy wyróżniający się zawodnik ma duże szanse, aby za jakiś czas do KSW trafić.

– Ja nie chcę zabierać nikomu pasji do robienia gal, bo myślę, że dla tego sportu zrobili sporo działacze FEN-u, sporo zrobił Tomek Babiloński, bo gdzieś muszą zaczynać ci chłopcy karierę. (…) Natomiast możemy sobie opowiadać różne rzeczy, być totalnymi dyplomatami, a prawda jest taka, że żadna z tych marek organizacyjnie, marketingowo, finansowo do KSW nie pasuje.

Organizacja KSW zamknie rok 2022 galą XTB KSW 77. Starcie dwóch największych gwiazd w historii organizacji KSW będzie walką wieczoru nadciągającej gali , która odbędzie się 17 grudnia w Arenie Gliwice. Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov skrzyżują rękawice w największej konfrontacji legend, do jakiej doszło w okrągłej klatce. Drugim bojem grudniowego wydarzenia będzie długo wyczekiwana walka o pas wagi koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem a Jakubem Wikłaczem.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

One commentOn Mateusz Borek: „Żadna z tych marek do KSW nie pasuje”

Comments are closed.

Mobile Sliding Menu