Jędrzejczyk: „Podwoiłabym liczbę fanów i pieniędzy, które zarabiam”

In Walki i historie, Zawodnicy On
- Updated
joanna jędrzejczyk
Joanna Jędrzejczyk Fot. instagram.com/joannajedrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk jest przekonana, że gdyby udało się jej odzyskać tytuł wagi słomkowej, rozwój jej kariery byłby jeszcze bardziej spektakularny.

Joanna Jędrzejczyk, która podczas tegorocznej gali UFC w Singapurze przegrała pojedynek z Weili Zhang, zaraz po walce ogłosiła przejście na sportową emeryturę. Aktualnie Joanna przybyła do Nowego Jorku, gdzie będzie gościem na gali UFC 281. Przed nadchodzącym wydarzeniem Joanna jest aktywna medialnie. W jednym z wywiadów powiedziała o tym, że myślała o powrocie do klatki.

– To była bardzo ważna i niełatwa decyzja i to nadal jest dla mnie trudne. Jakieś dwa tygodnie temu zaczęłam wariować. Dzwoniłam do mojego menadżera, planowałam zadzwonić do Dany i Huntera, aby wrócić. Potem odbyłam jeszcze rozmowę z moim trenerem, Mikiem Brownem i szefem ATT, Danem Lambertem. Trudno jest siedzieć ze świadomością, że zrobiło się tak wiele, że pozostawiło się po sobie taką dużą spuściznę. Byłam w tym biznesie przez 19 lat.

Joanna przyznała też, że jej kariery na pewno mocno by się rozwinęła po odzyskaniu pasa wagi słomkowej.

– Gdybym po raz drugi zdobyła pas, podwoiłabym liczbę fanów, pieniędzy, które zarabiam i całej reszty. Urosłabym jeszcze bardziej.

Joanna Jędrzejczyk walczyła w zawodowym MMA od roku 2012. W roku 2014 dostała się do UFC, a rok później wywalczyła pas mistrzowski wagi słomkowej. Tytuł obroniła pięć razy, a utraciła go w roku 2017 w walce z Rose Namajunas. Ostatecznie Joanna zakończyła karierę mają na swoim koncie 21 stoczonych pojedynków, z których 16 wygrała.

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

Mobile Sliding Menu