„Teraz na nowo mnie to cieszy” – Karolina Kowalkiewicz o końcu kariery

In Walki i historie, Zawodnicy On
karolina kowalkiewicz
Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz

Chociaż jakiś czas temu głośno mówiło się o potencjalnym zakończeniu kariery przez Karolinę Kowalkiewicz, dziś Karolina nawet nie myśli o tym, żeby odwiesić rękawice na kołek.

4 czerwca podczas gali UFC w Las Vegas, Karolina Kowalkiewicz pokonała przez poddanie Felice Herrig i przerwała tym samym serię pięciu przegranych z rzędu w oktagonie. Będąc gościem programu Koloseum Karolina przyznała, że to starcie zmieniło jej patrzenie na przyszłość.

– Przed walką z Herrig zakładałam, że to będzie moja ostatnia walka niezależnie od wyniku. Kiedy jednak trafiłam do American Top Team i złapałam tę energię. Wiedziałam, że chcę jeszcze walczyć, dopóki zdrowie mi pozwoli i UFC nie będzie chciało mnie zwolnić.

Karolina dodała też, że aktualnie walki i treningi ponownie dają jej wiele radości.

– Może przyjdzie taki dzień, że treningi i walki przestaną mnie cieszyć i z tego zrezygnuję. Teraz na nowo mnie to cieszy i chcę robić jak najdłużej to, co sprawia mi przyjemność.

Karolina walczy dla UFC od 2015 roku. Wcześniej była mistrzynią KSW. Dla UFC stoczyła do tej pory dwanaście pojedynków. W 2016 walczyła z Joanną Jędrzejczyk o pas mistrzowski, ale musiała uznać wyższość rywalki w klatce. Aktualnie Karolina ma za sobą pięć przegranych z rzędu w oktagonie.

Karolina Kowalkiewicz przebywa aktualnie w Nowym Jorku, gdzie już w nocy z soboty na niedzielę wejdzie ponownie do oktagonu UFC. W hali Madison Square Garden zmierzy się z Silvaną Gomez Juarez.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu