„Teraz na nowo mnie to cieszy” – Karolina Kowalkiewicz o końcu kariery

In Walki i historie, Zawodnicy On
karolina kowalkiewicz
Karolina Kowalkiewicz. Fot. instagram.com/karolinakowalkiewicz

Chociaż jakiś czas temu głośno mówiło się o potencjalnym zakończeniu kariery przez Karolinę Kowalkiewicz, dziś Karolina nawet nie myśli o tym, żeby odwiesić rękawice na kołek.

4 czerwca podczas gali UFC w Las Vegas, Karolina Kowalkiewicz pokonała przez poddanie Felice Herrig i przerwała tym samym serię pięciu przegranych z rzędu w oktagonie. Będąc gościem programu Koloseum Karolina przyznała, że to starcie zmieniło jej patrzenie na przyszłość.

– Przed walką z Herrig zakładałam, że to będzie moja ostatnia walka niezależnie od wyniku. Kiedy jednak trafiłam do American Top Team i złapałam tę energię. Wiedziałam, że chcę jeszcze walczyć, dopóki zdrowie mi pozwoli i UFC nie będzie chciało mnie zwolnić.

Karolina dodała też, że aktualnie walki i treningi ponownie dają jej wiele radości.

– Może przyjdzie taki dzień, że treningi i walki przestaną mnie cieszyć i z tego zrezygnuję. Teraz na nowo mnie to cieszy i chcę robić jak najdłużej to, co sprawia mi przyjemność.

Karolina walczy dla UFC od 2015 roku. Wcześniej była mistrzynią KSW. Dla UFC stoczyła do tej pory dwanaście pojedynków. W 2016 walczyła z Joanną Jędrzejczyk o pas mistrzowski, ale musiała uznać wyższość rywalki w klatce. Aktualnie Karolina ma za sobą pięć przegranych z rzędu w oktagonie.

Karolina Kowalkiewicz przebywa aktualnie w Nowym Jorku, gdzie już w nocy z soboty na niedzielę wejdzie ponownie do oktagonu UFC. W hali Madison Square Garden zmierzy się z Silvaną Gomez Juarez.

You may also read!

almma

ALMMA 241 Lądek Zdrój

Amatorska Liga MMA wraca z kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się na Dolnym Śląsku. 20 kwietnia 2024 r. zapraszamy do Lądka

Read More...

UFC 300: Pereira vs Hill – wpływy z biletów, widzowie i bonusy

Organizacja UFC poinformowała o wynikach finansowych sprzedaży biletów oraz liczbie kibiców, którzy obejrzeli na żywo galę UFC 300: Pereira

Read More...

Salahdine Parnasse: „Myślę, że hala będzie wypełniona po brzegi”

Salahdine Parnasse. Fot. KSW Salahdine Parnasse, mistrz KSW wagi lekkiej i piórkowej, już 6 kwietnia stanie

Read More...

Mobile Sliding Menu