Damian Janikowski: „Jestem ze swoich zarobków zadowolony”

In Zarobki, Zawodnicy On

Damian Janikowski, były medalista olimpijski w zapasach, a dziś zawodnik MMA, jest zadowolony ze swoich zarobków, które otrzymuje za starcia w klatce.

Damian Janikowski od roku 2017 toczy boje w okrągłej klatce KSW, w grudniu stoczy jednak pojedynek na gali High League. Jednorazowy występ dla tzw. organizacji freakowej nie wiąże się jednak z innymi zarobkami niż w organizacji KSW. Damian powiedział o tym w rozmowie z Arturem Mazurem w programie Klatka po klatce.

– Podobne pieniądze – stwierdził Janikowski. – To nie jest tak, że High League przebiło nie wiadomo jak ofertę. To są porównywalne bardzo pieniądze. I w Federacji KSW i High League traktują mnie prawie na równej stopie.

Damian odniósł się również ogólnie do zarobków w świecie MMA.

– Jestem ze swoich zarobków zadowolony. To są pieniądze, za które żyję, plus ze sponsorów, których mam i którzy płacą mi co miesiąc czy co dwa, to zależy od kontraktu. Póki co żyję tylko ze sportu.

Damian Janikowski stoczył w tym roku dwa pojedynki dla organizacji KSW. W marcu pokonał Tomasza Jakubca przez nokaut, a we wrześniu przegrał przez poddanie z Tomem Breesem. Najbliższy pojedynek Damian stoczy na gali High League 5. Jego rywalem będzie Mateusz Kubiszyn. Do walki dojdzie 10 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie.

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

Mobile Sliding Menu