Maciej Kawulski: „Są dziś lepsi ode mnie w tej organizacji. Im oddaję ster”

In Biznes, Plany On
Mamed Khalidov i Maciej Kawulski. Fot. KSW

Maciej Kawulski, jeden z szefów KSW, jest zdania, że organizacja, którą zarządza wraz z Martinem Lewandowskim, świetnie działa bez dużego udziału jej założycieli i dziś w KSW są osoby, które dużo lepiej działają np. przy zestawieniu kolejnych pojedynków.

Po gali KSW 75 Maciej Kawulski w rozmowie z Arturem Mazurem dla serwisu WP SportoweFakty został zapytany o to, czy Henrique da Silvą, który pokonał Tomasza Narkuna, ma szansę na walkę o mistrzowski pas wagi półciężkiej.

– Nie chcę być tym gościem, który zapowiada kolejne walki, bo czuję się w tym już mniej autentycznie niż kilka lat temu. Powoli staję się już fanem KSW niż osobą, która decyduje o składach. Są dziś lepsi ode mnie w tej organizacji, którzy analizują dużo więcej, dużo bardziej zaciekle i wnikliwie i im oddaję ster, żeby decydowali w takich sprawach.

W jednym z niedawnych wywiadów Maciej Kawulski przyznał też, że lepiej czuje się w roli osoby tworzącej przedsięwzięcia, niż zarządzającej nimi, gdy już są w pełni działające.

Organizacja KSW powstała w roku 2004. Pierwsza gala została zorganizowana w restauracji Champions w Hotelu Mariott w Warszawie i przyciągnęła na wydarzenia około 300 osób. Do dziś KSW przygotowało ponad siedemdziesiąt różnych wydarzeń, w tym gale na PGE Narodowym, którą z trybun oglądało ponad 57 tysięcy widzów.

You may also read!

głowacki krzysztof

Miliony wyświetleń nokautu w wykonaniu Głowackiego

Krzysztof Głowacki. Fot. KSW Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA, a jego nokaut na Patryku

Read More...

„Żeby robić więcej niż te dwanaście gal…” – dyrektor sportowy KSW o planach

Fot. KSW Organizacja KSW przygotowuje dwanaście gal rocznie i na razie nie planuje zwiększać tej liczby.

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego

Read More...

Mobile Sliding Menu