Joanna Jędrzejczyk: „Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

In Walki i historie, Zawodnicy On
joanna jędrzejczyk zarobki
fot.instagram.com/joannajedrzejczyk

Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej hali Madison Square Garden. 

Joanna Jędrzejczyk zawalczyła w Nowym Jorku w listopadzie roku 2016. Podczas gali UFC 205 zmierzyła się z Karoliną Kowalkiewicz i obroniła mistrzowski tytuł wagi słomkowej. W rozmowie dla serwisu Glamour.pl Jędrzejczyk wspominając walkę w Madison Square Garden powiedziała:

– Mekka sztuk walki! Tu chociażby odbyła się walka stulecia Joe Frazier vs. Muhammad Ali. Dziś to także centrum show-biznesu, gdzie koncerty dają największe gwiazdy. Ja z kolei w MSG broniłam tytułu mistrzowskiego w 2016 roku i byłam częścią pierwszej gali MMA w mieście. To jedno z najważniejszych dla mnie sportowych miejsc. I naprawdę panuje tutaj zupełnie inna atmosfera.

Gala UFC 205 była pierwszym wydarzeniem amerykańskiej marki w Nowym Jorku, w którym przez lata MMA było zakazane. Joanna wzięła więc udział w ważnym, historycznym wydarzeniu.

– Choć uważam, że swój własny amerykański sen spełniłam w Polsce (bo tam zaczęła się moja przygoda), to jednak wisienką na torcie, takim dopełnieniem, było na pewno pojawienie się mojej twarzy na Times Square.

Joanna Jędrzejczyk, która podczas tegorocznej gali UFC w Singapurze przegrała pojedynek z Weili Zhang, zaraz po walce ogłosiła przejście na sportową emeryturę.

Joanna Jędrzejczyk walczyła w zawodowym MMA od roku 2012. W roku 2014 dostała się do UFC, a rok później wywalczyła pas mistrzowski wagi słomkowej. Tytuł obroniła pięć razy, a utraciła go w roku 2017 w walce z Rose Namajunas. Ostatecznie Joanna zakończyła karierę mają na swoim koncie 21 stoczonych pojedynków, z których 16 wygrała.

You may also read!

michał domin

Michał Domin i początki w świecie MMA

Michał Domin. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 po raz czwarty do okrągłej klatki wejdzie

Read More...

„Zawodnicy nie mają wyboru” – Ngannou o związku zawodowym fighterów

Francis Ngannou, mistrz UFC wagi ciężkiej, jest zdania, że utworzenie związku zawodowego zawodników UFC, będzie bardzo trudnym zadaniem. Od dłuższego

Read More...

„Jestem tu po to, żeby zdobyć pas” – Emil Meek o KSW

Emil Meek. Fot. KSW Podczas gali XTB KSW 77 do okrągłej klatki powróci jeden z najbardziej

Read More...

Mobile Sliding Menu