“Chodzi o liczby i pieniądze” – Anderson Silva o zarobkach i negocjacjach z UFC

In Kontrakty, Zawodnicy On

Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnicy powinni lepiej dobierać sobie menadżerów i inne osoby, które mają z założenie dbać o ich interesy w rozmowach z UFC.

Temat zarobków zawodników UFC jest poruszany od lat. Jednym z częstych zarzutów wobec amerykańskiej marki są te dotyczące zbyt niskich wypłat dla fighterów walczących w oktagonie. Anderson Silva uważa jednak, że każdy zawodnik powinien dbać o swój interes w rozmowach z UFC. Będąc gościem audycji The MMA Hour Silva stwierdził:

– Gdy przychodzisz do UFC, masz swojego menadżera, masz swój zespół, który musi zadbać o twoje interesy. Twój menadżer, twój prawnik i twój zespół muszą się tym zająć, bo ty zwyczajnie nie masz na to czasu. Wielu utalentowanych zawodników podpisuje coś zwariowanego, ponieważ ich menadżerowie nie dbają o nich. Tu chodzi o liczby i pieniądze. Oczywiście UFC mogłoby płacić lepiej, szczególnie niektórym zawodnikom, którzy wykonują wspaniałą robotę i budują markę UFC jeszcze silniejszą. Kluczem jednak jest posiadanie menadżera, który będzie cię wspierał i chronił.

Anderson Silva to prawdziwa legenda mieszanych sztuk walki. Przez wiele dominował w wadze średniej organizacji UFC. Po utracie pasa nie miał jednak najlepszej passy. Od 2013 roku stoczył 9 pojedynków, z których wygrał tylko jeden i raz zremisował. Po przegranej z Uriah Hallem w roku 2020 Silva został zwolniony z organizacji UFC.

Teraz Anderson Silva próbuje swoich sił w boksie. W najbliższym starciu zmierzy się z popularnym youtuberem, Jakiem Paulem.

You may also read!

joanna jędrzejczyk zarobki

Joanna Jędrzejczyk: “Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

fot.instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej

Read More...
MMA Polska

KAMAN Sport Group sponsorem reprezentacji Polski w MMA

Sponsorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 oraz Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 została firma KAMAN

Read More...
viaplay

Kolejna organizacja MMA pod skrzydłami Viaplay

Platforma streamingowa Viaplay podpisała umowy z holenderską organizacją MMA, Levels Fight League.  Po tym jak pod skrzydła Viaplay trafiła organizacja

Read More...

Mobile Sliding Menu