“Freaki to nie mój świat” – Artur Szpilka planuje powrót do KSW

In Walki i historie, Zawodnicy On
artur szpilka
Artur Szpilka. Fot. facebook.com/szpilka.artur

Artur Szpilka nie planuje szybkiego powrotu do świata tzw. freak fightów i chciałby jeszcze w tym roku ponownie zawalczyć dla KSW.

Podczas gali High League 4, która odbyła się 17 września w Gliwicach, Artur Szpilka pokonał Denisa Załęckiego i zanotował drugie zwycięstwo w MMA. Ostatecznie jednak walka dla organizacji, która zajmuje się promowaniem freak fightów nie jest dla Artura tym, co chciałby dalej robić. W rozmowie dla “Super Expressu” Artur powiedział:

– Freaki to nie mój świat, nie pasuję tu. Zadymy, wyzywanie się, a potem, jak widzą się w hotelu, to przechodzą koło siebie i nic. Nie kumam tego. Organizacyjnie sztos, żeby nie było, ale nie czuję tego. Nie mówię, że już nigdy mnie we freakach nie zobaczycie, jednak teraz tylko sport i KSW.

Szpilka dodał też, że ma jakiś problem z plecami i wybiera się na konsultację lekarską, ale jeśli wszystko będzie dobrze, to planuje szybki powrót do klatki KSW.

– Muszę pogadać z szefami, ale jest opcja, by kolejną walkę stoczyć już w grudniu.

Na grudzień jest planowana gala KSW 77, która odbędzie się w Arenie Gliwice. Na razie karta walk tego wydarzenia nie została ogłoszona. Gala odbędzie się 17 grudnia i zamknie rok 2022 w organizacji KSW.

Artur Szpilka ostatnią walkę w boksie stoczył w maju 2021 roku. Na gali w Rzeszowie został znokautowany przez Łukasza Różańskiego. Następnie przeszedł pod skrzydła KSW, gdzie w debiucie pokonał Sergieja Radczenkę.

You may also read!

joanna jędrzejczyk zarobki

Joanna Jędrzejczyk: “Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

fot.instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej

Read More...
MMA Polska

KAMAN Sport Group sponsorem reprezentacji Polski w MMA

Sponsorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 oraz Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 została firma KAMAN

Read More...

“Chodzi o liczby i pieniądze” – Anderson Silva o zarobkach i negocjacjach z UFC

Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnicy powinni lepiej dobierać sobie menadżerów i inne osoby, które mają

Read More...

Mobile Sliding Menu