„Freaki to nie mój świat” – Artur Szpilka planuje powrót do KSW

In Walki i historie, Zawodnicy On
artur szpilka
Artur Szpilka. Fot. facebook.com/szpilka.artur

Artur Szpilka nie planuje szybkiego powrotu do świata tzw. freak fightów i chciałby jeszcze w tym roku ponownie zawalczyć dla KSW.

Podczas gali High League 4, która odbyła się 17 września w Gliwicach, Artur Szpilka pokonał Denisa Załęckiego i zanotował drugie zwycięstwo w MMA. Ostatecznie jednak walka dla organizacji, która zajmuje się promowaniem freak fightów nie jest dla Artura tym, co chciałby dalej robić. W rozmowie dla „Super Expressu” Artur powiedział:

– Freaki to nie mój świat, nie pasuję tu. Zadymy, wyzywanie się, a potem, jak widzą się w hotelu, to przechodzą koło siebie i nic. Nie kumam tego. Organizacyjnie sztos, żeby nie było, ale nie czuję tego. Nie mówię, że już nigdy mnie we freakach nie zobaczycie, jednak teraz tylko sport i KSW.

Szpilka dodał też, że ma jakiś problem z plecami i wybiera się na konsultację lekarską, ale jeśli wszystko będzie dobrze, to planuje szybki powrót do klatki KSW.

– Muszę pogadać z szefami, ale jest opcja, by kolejną walkę stoczyć już w grudniu.

Na grudzień jest planowana gala KSW 77, która odbędzie się w Arenie Gliwice. Na razie karta walk tego wydarzenia nie została ogłoszona. Gala odbędzie się 17 grudnia i zamknie rok 2022 w organizacji KSW.

Artur Szpilka ostatnią walkę w boksie stoczył w maju 2021 roku. Na gali w Rzeszowie został znokautowany przez Łukasza Różańskiego. Następnie przeszedł pod skrzydła KSW, gdzie w debiucie pokonał Sergieja Radczenkę.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu