„To będzie walka pokoleń” – Stasiak o starciu z Ruchałą na KSW 75

In Walki i historie, Zawodnicy On
damian stasiak
Damian Stasiak. Fot. KSW

Damian Stasiak, który podczas gali KSW 75 zmierzy się z Robertem Ruchałą, jest przekonany, że nadchodzący pojedynek będzie wybrany walką wieczoru tego wydarzenia.

Damian Stasiak, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi koguciej KSW, ma w swoim rekordzie 20 zawodowych pojedynków. Bił się dla takich organizacji jak UFC, ACB czy M-1 i zbierał doświadczenie na całym świecie. Przed nadchodzącą walką z Robertem Ruchałą jest przekonany, że jego rywal stanie przed bardzo poważnym wyzwaniem.

– Sprawdzę tego młodego zawodnika i zobaczymy jak wypadnie na tle godnego rywala – mówił Damian Stasiak w rozmowie z Mateuszem Borkiem na gali KSW 64.  – Robert stoczył siedem fajnych walk, ale jeszcze nie stoczył tak mocnego boju, z tak dobrym przeciwnikiem jakim jestem ja. Będzie to dla niego ogromny test, walka pokoleń, bo myślę, że jestem od Roberta jakieś dziesięć lat starszy. Jak toczyłem moje największe walki, to Robert chyba oglądał je w telewizji. Teraz Robert będzie miał niezły orzech do zgryzienia.

Do walki Stasiaka z Ruchałą dojdzie w Nowym Sączu, rodzinnym mieście Roberta. Damian nie przejmuje się jednak tym, że będzie walczył na terenie przeciwnika.

– Toczyłem walki w wielu miastach, w wielu krajach, kiedy miałem na miejscu kibiców i kiedy ich nie miałem. To jest po prostu kolejna walka. Czy ona odbywa się w Łodzi czy w Nowym Sączu, to jest dla mnie obojętne. Wiem też, że jakaś rzesza kibiców przyjedzie tam specjalnie dla mnie, więc damy na pewno z Robertem niezłe show. Będzie to w stu procentach walka wieczoru.

Damian Stasiak ostatni raz walczył podczas gali KSW 65, w trakcie której zmierzył się z Lom Alim-Ekievem. Polak dał efektowny, pełne zwrotów akcji bój, ale ostatecznie przegrał go na punkty. „Webster” to były pretendent do pasa wagi koguciej. W roku 2020 przeszedł do kategorii piórkowej i zmierzył się z Patrykiem Surdynem oraz Andreyem Lezhnevem. Stasiak oba te pojedynki zakończył w pięknym stylu w parterze, gdzie poddał swoich przeciwników. 32-latek z Aleksandrowa Łódzkiego ma na koncie aż dziesięć wygranych w karierze, które zdobył przez poddanie.

Gala KSW 75 odbędzie się w piątek, 14 października w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu.

źródło: kswmma.com

You may also read!

głowacki krzysztof

Miliony wyświetleń nokautu w wykonaniu Głowackiego

Krzysztof Głowacki. Fot. KSW Krzysztof Głowacki udanie zadebiutował w świecie MMA, a jego nokaut na Patryku

Read More...

„Żeby robić więcej niż te dwanaście gal…” – dyrektor sportowy KSW o planach

Fot. KSW Organizacja KSW przygotowuje dwanaście gal rocznie i na razie nie planuje zwiększać tej liczby.

Read More...
MMA Polska

Stowarzyszenie MMA Polska członkiem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Stowarzyszenie MMA Polska zostało oficjalnie przyjęte do grona członków zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego. 6 czerwca w trakcie obrad zarządu Polskiego

Read More...

Mobile Sliding Menu