Dyrektor sportowy KSW: “Soldić wybrał miejsce, gdzie zarobi najwięcej pieniędzy”

In Kontrakty, Zawodnicy On
roberto-soldić1
Roberto Soldić. Fot. KSW

Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, jest przekonany, że to finanse były głównym czynnikiem wpływającym na wybór organizacji One Championship przez Roberto Soldicia.

Roberto Soldić, były podwójny mistrz KSW, niedawno rozstał się z polską organizacją i przeszedł pod skrzydła singapurskiej marki One Championship.

Wojsław Rysiewski, dyrektor sportowy KSW, w rozmowie dla serwisu Sport.pl powiedział, że jeszcze przed odejściem Roberto planowano jego ostatnią walkę w Polsce, ale KSW chciało, aby Chorwat bronił pasa, a zawodnik wolał starcie w umownym limicie, bez tytułu na szali.

– Robienie walki o nic w ostatnim starciu nie było czymś, czym byliśmy zainteresowani – przyznał Wojsław Rysiewski.

Dyrektor sportowy KSW dodał również, że nie był zaskoczony wyborem Roberto.

– Dla mnie to nie było zaskoczenie, bo wiedziałem już wcześniej, że finansowa oferta z One jest zdecydowanie lepsza od naszej, i jeszcze pewnie dużo lepsza od tej z UFC. Więc zawodnik po prostu wybrał miejsce, gdzie zarobi najwięcej pieniędzy.

Chociaż szczegóły oferty KSW i One nie są znane, w marcu tego roku, Martin Lewandowski, jeden z szefów KSW powiedział w rozmowie z Arturem Mazurem dla serwisu WP Sportowe Fakty, że:

– Po podpisaniu kontraktu z KSW Roberto będzie jednym z trzech najlepiej zarabiających zawodników. Patrząc na jego dotychczasowe dokonania, w pełni na to zasługuje i w moim odczuciu stoi tuż u progu swoistej sali sław organizacji KSW.

Roberto Soldić był mistrzem wagi średniej i półśredniej organizacji KSW. W ostatnim boju pokonał Mameda Khalidova. Teraz Chorwat szykuje się do debiutu w klatce One, ale na razie cały czas nie wiadomo z kim i w jakiej wadze zawalczy.

You may also read!

joanna jędrzejczyk zarobki

Joanna Jędrzejczyk: “Własny amerykański sen spełniłam w Polsce”

fot.instagram.com/joannajedrzejczyk Joanna Jędrzejczyk uważa, że jednym z najważniejszych momentów w jej karierze była walka w nowojorskiej

Read More...
MMA Polska

KAMAN Sport Group sponsorem reprezentacji Polski w MMA

Sponsorem reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022 oraz Mistrzostwa Świata IMMAF 2022 została firma KAMAN

Read More...

“Chodzi o liczby i pieniądze” – Anderson Silva o zarobkach i negocjacjach z UFC

Anderson Silva, były mistrz UFC, jest zdania, że zawodnicy powinni lepiej dobierać sobie menadżerów i inne osoby, które mają

Read More...

Mobile Sliding Menu