One Championship planuje ofertę publiczną w USA

In Biznes, Plany On

Grupa One Holdings, spółka macierzysta firmy One Championship, myśli o wejściu na giełdę i pierwszej ofercie publicznej w Stanach Zjednoczonych.

Aby przygotować się do takiego ruchu firma zmieni swoją siedzibę prawną z Singapuru na Kajmany. Na razie nie ma jeszcze daty planowanego debiutu.

– Kilka rzeczy musi się wydarzyć, jako rodzaj warunków wstępnych – powiedział Reutersowi Chatri Sityodtong, szef organizacji One. –  Chcemy wejść na silną giełdę, aby uzyskać właściwą wycenę. Planujemy ten ruch, gdy warunki rynkowe będą optymalne, aby napędzać globalną ekspansję.

W czerwcu podczas wizyty w Katarze Sityodtong powiedział, że One jest wyceniany na 1,4 miliarda dolarów.

Potencjalna oferta publiczna jest jedną z kilku opcji, które firma One rozważa w celu pozyskania kapitału. Nie podano jednak szczegółów innych rozwiązań.

Aktualnie One dysponuje wsparciem firmy Sequoia Capital, swojego największego inwestora instytucjonalnego oraz Qatar Investment Authority.

– Następnym naszym krokiem jest globalny rozwój – powiedział szef One. – W naszych planach na najbliższe dwanaście miesięcy są wydarzenia w Katarze, Europie i Ameryce Północnej.

Azjatycka organizacja One Championship działa na rynku mieszanych sztuk walki od roku 2011. Marka zorganizowała już setki wydarzeń i rozszerzyła swoją działalność na inne dyscypliny, np. kickboxing i muay thai. Dodatkowo jakiś czas temu weszła do świata e-sportu.

You may also read!

Roman Szymański

Roman Szymański: „Nie chciałbym stać się więźniem walczenia”

Podczas drugiej gali KSW w Czechach Roman Szymański, były pretendent do pasa mistrzowskiego wagi lekkiej i numer trzy rankingu

Read More...
marcin tybura

Premiera nowego zegarka sygnowanego przez Marcina Tyburę

Marcin Tybura, ambasador marki zegarków Vostok Europe, ma również swój unikatowy model stworzony właśnie przez Vostok. Marcin Tybura, zawodnik wagi

Read More...
almma

Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023

Amatorska Liga MMA już na początku października przygotuje kolejne zawody. Tym razem będą to Mistrzostwa Europy Amatorskiego MMA 2023,

Read More...

Mobile Sliding Menu