One Championship planuje ofertę publiczną w USA

In Biznes, Plany On

Grupa One Holdings, spółka macierzysta firmy One Championship, myśli o wejściu na giełdę i pierwszej ofercie publicznej w Stanach Zjednoczonych.

Aby przygotować się do takiego ruchu firma zmieni swoją siedzibę prawną z Singapuru na Kajmany. Na razie nie ma jeszcze daty planowanego debiutu.

– Kilka rzeczy musi się wydarzyć, jako rodzaj warunków wstępnych – powiedział Reutersowi Chatri Sityodtong, szef organizacji One. –  Chcemy wejść na silną giełdę, aby uzyskać właściwą wycenę. Planujemy ten ruch, gdy warunki rynkowe będą optymalne, aby napędzać globalną ekspansję.

W czerwcu podczas wizyty w Katarze Sityodtong powiedział, że One jest wyceniany na 1,4 miliarda dolarów.

Potencjalna oferta publiczna jest jedną z kilku opcji, które firma One rozważa w celu pozyskania kapitału. Nie podano jednak szczegółów innych rozwiązań.

Aktualnie One dysponuje wsparciem firmy Sequoia Capital, swojego największego inwestora instytucjonalnego oraz Qatar Investment Authority.

– Następnym naszym krokiem jest globalny rozwój – powiedział szef One. – W naszych planach na najbliższe dwanaście miesięcy są wydarzenia w Katarze, Europie i Ameryce Północnej.

Azjatycka organizacja One Championship działa na rynku mieszanych sztuk walki od roku 2011. Marka zorganizowała już setki wydarzeń i rozszerzyła swoją działalność na inne dyscypliny, np. kickboxing i muay thai. Dodatkowo jakiś czas temu weszła do świata e-sportu.

You may also read!

mateusz gamrot

Mateusz Gamrot: „To jest moja ostatnia walka na kontrakcie”

Mateusz Gamrot. Fot. instagram.com/mateusz_gamrot Mateusz Gamrot szykuje się do kolejnej walki w UFC, walki, która będzie

Read More...
MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa kontynuuje współpracę sponsorską ze Stowarzyszeniem MMA Polska

Polska Spółka Gazownictwa (PSG), największy operator systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce oraz Stowarzyszenie MMA Polska dalej działają razem. Od roku

Read More...

„Zaprzepaszczona szansa” – KSW na rynku niemieckim

Fot. KSW Organizacja KSW szykuje się do kolejnych zagranicznych wydarzeń. Nie ma jednak w planach pojawienia

Read More...

Mobile Sliding Menu